"To książka o prawie do wolności dla każdego"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 16:56
- Moja reporterska opowieść jest książką o wolności, o prawie do bycia dziwnym, prawie do wyrażania siebie. Coney Island to świetne miejsce, by taką wolność realizować – mówiła w Dwójce Karolina Sulej.
Audio
  • Z Karoliną Sulej o jej książce "Wszyscy jesteśmy dziwni" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Wszyscy jesteśmy dziwni
Okładka książki "Wszyscy jesteśmy dziwni"Foto: mat. promocyjne

przemytnicy-ksiazek_1200.jpg
"Niezwykła opowieść o ratowaniu cywilizacji"

W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z autorką książki "Wszyscy jesteśmy dziwni" - reporterskiej opowieści o Coney Island. – To także efekt romantycznego wypadu, którego celem było zobaczenie nieznanego Nowego Jorku. Byłam tam w listopadzie, wesołe miasteczko było zamknięte, ale zostawiło we mnie ślad tajemnicy – mówiła Karolina Sulej.

Jej książka opowiada historię Coney Island od początku XX wieku, kiedy powstały parki rozrywki, przez upadek w latach 60., gdy dzielnica opustoszała, aż po ponowne odrodzenie.  


Coney Island Coney Island

- To wspaniałe miejsce. Czytałam o nim książki historyczne, które są skarbnicą wiedzy o amerykańskiej rozrywce, a ta bardzo mnie interesuje jako antropologa. Zaintrygowała mnie przede wszystkim dziwność tego miejsca, dziwność ludzi, która oznacza dla mnie wyjątkowość i wolność właśnie – opowiadała autorka książki.

Czym pachnie amerykańska wolność na Coney Island? Jak wygląda budka, w której narodził się hot dog? Kto i dlaczego został głównym bohaterem książki? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Beata Kwiatkowska

Gość: Karolina Sulej (reportażystka)

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 16.19

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Na wschód od zachodu". Szlakiem wielkiej wędrówki hipisów

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:34
W audycji "To się czyta" przedstawiliśmy fragmenty książki Wojciecha Jagielskiego "Na wschód od zachodu", która opowiada o świecie widzianym oczami młodych buntowników, gnanych chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji. Czytał Grzegorz Damięcki.
rozwiń zwiń