X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bomsori Kim: jestem fanką Rafała Blechacza

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 16:35
- Podczas Konkursu Chopinowskiego w 2005 roku kibicowałam pewnemu koreańskiemu pianiście, ale to Rafał od początku zwrócił moją uwagę - opowiadała w Dwójce znakomita południowokoreańska skrzypaczka.
Audio
Bomsori Kim
Bomsori KimFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Po latach sama przyjechałam do Polski wziąć udział w konkursie. Okazało się, że tym razem to on mnie zauważył. Gdy po jakimś czasie otrzymałam od niego email z propozycją współpracy, pomyślałam, że to żart - wspominała Bomsori Kim.

Skrzypaczka dała się poznać polskiej publiczności w 2016 roku podczas XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zajęła tam drugie miejsce.

Dziś artystka często występuje z polskimi orkiestrami, ale też nawiązała regularną współpracę z Rafałem Blechaczem. - Mamy rozpisane wspólne recitale aż do roku 2020. Być może z tej współpracy wynikną jakieś nagrania, ale to jeszcze nic pewnego.

W audycji Bomsori Kim mówiła o zawodowych możliwościach, jakie się otworzyły się w jej karierze po sukcesie na poznańskim konkursie, ale też swoim ciepłym stosunku do Polski.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Bomsori Kim

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę"

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak w Paryżu odkryto polskie rękopisy sprzed stu lat

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 11:10
– Od 1968 r. pracowałam w dziale muzycznym Biblioteki Narodowej w Paryżu, gdzie katalogowałam manuskrypty. Tam trafiłam na pierwszy z rękopisów – mówiła muzykolog Ewa Talma-Davous.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Leonora III". Piekielnie trudna uwertura Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 12:45
- Wykonanie tego utworu na samym początku występu wydaje się czymś ponad siły - o kompozycji, która zabrzmiała na otwarcie 50. koncertu tegorocznego festiwalu BBC Proms, opowiadała dyrygentka Mirga Gražinyte-Tyla.
rozwiń zwiń