X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolekcja Czartoryskich. "Niektóre dzieła są niewycenialne"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 19:00
- Nie mam najmniejszej wątpliwości, że zakup kolekcji Czartoryskich był właściwą odpowiedzią na pełne zabezpieczenie tych wspaniałych dóbr kultury - twierdzi Andrzej Betlej, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Audio
  • O wartości kolekcji Książąt Czartoryskich opowiada dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Adam Betlej (Dwójka/Wybieram Dwójkę)
Warszawa - maj 2010 rok. Wernisaż wystawy Arcydzieła ze zbiorów krakowskiego Muzeum Książąt Czartoryskich w Zamku Królewskim w Warszawie. Nz. Krajobraz z Miłosiernym Samarytaninem Rembrandta
Warszawa - maj 2010 rok. Wernisaż wystawy "Arcydzieła ze zbiorów krakowskiego Muzeum Książąt Czartoryskich" w Zamku Królewskim w Warszawie. Nz. Krajobraz z Miłosiernym Samarytaninem RembrandtaFoto: PAP/Paweł Kula

Pod koniec grudnia 2016 r. państwo polskie kupiło za 100 mln euro należącą do Fundacji Książąt Czartoryskich kolekcję, obejmującą dzieła sztuki, w tym "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci. Na mocy podpisanej umowy wszystkie zbiory wraz z nieruchomościami stały się własnością Skarbu Państwa. - W momencie, kiedy dysponujemy prawem własności do obiektów możemy w pełni o nich decydować. Nie musimy w żaden sposób konsultować czy dostosowywać się do innych pomysłów, do innych projektów - wyjaśnia Betlej i podkreśla, że dzięki kolekcji Książąt Czartoryskich funkcjonuje m.in. Muzeum Czartoryskich w Puławach, gdzie obiekty są udostępniane zwiedzającym bezpłatnie - dodaje.

Więcej o kolekcji Czartoryskich w Polskim Radiu >>>

Ile warta jest kolekcja Czartoryskich? Czy "przejęte" eksponaty wymagają kosztownej i długotrwałej renowacji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Rozmawiał: Paweł Pawlica

Gość: Andrzej Betlej (dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 18.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Wybieram Dwójkę.

kul/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak