X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybierz się na spacer po Warszawie z 1918 roku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:16
- Chcielibyśmy, żeby to była propozycja do zwiedzenia Warszawy i zagłębienia się w jej historię - mówił w Dwójce twórca aplikacji na telefon "Wasza Warszawa 1918/2018", która przybliża stolicę z 1918 r.
Audio
  • Wybierz się na spacer po Warszawie z 1918 roku (Wybieram Dwójkę)
Aplikacja Wasza Warszawa 19182018
Aplikacja "Wasza Warszawa 1918/2018"Foto: materiały prasowe

rzeczpospolita reaktywacja 1200.jpg
"To, co działo się w Polsce po 1918 r. to był niezwykły czas"

Aplikacja zawiera propozycje spacerów po miejscach, które były ważne dla Warszawy w roku 1918. Jeden ze szlaków prowadzi do punktów związanych z Józefem Piłsudskim, inny do lokalizacji związanych z wydarzeniami, które miały miejsce w listopadzie w roku odzyskania niepodległości. - Jesteśmy prowadzeni przez kompas. Z każdym z punktów spacerowych powiązane jest zdjęcie z tamego okresu, ale też opis zdarzenia lub ciekawostka z nim związana. Często są to miejsca, których już nie ma - mówił w Dwójce twórca aplikacji.

Użytkownicy aplikacji będą mogli wysłuchać opowieści związanych z Warszawą zebranych przez Archiwum Historii Mówionej, ale te zagrać w gry miejskie wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej. Jedna z nich dotyczy historii grupy Skamander.

***

Rozmawiała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Dariusz Krajewski (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 16.07.2018

Godzina emisji: 17.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie obrazy wychodzą na polskie ulice?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 10:00
- Pierwszym zadaniem tej książki jest proste ćwiczenie z potencjalnego kursu kultury wizualnej: zobaczyć świat wokół siebie, jakby on nie był naszą codziennością - mówił w Dwójce Łukasz Zaremba, autor nowo wydanej publikacji "Obrazy wychodzą na ulice. Spory w polskiej kulturze wizualnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie da się zrozumieć bestialstwa zbrodni na Wołyniu"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 14:39
- Jedyną winą ofiar strasznej rzezi, jaką na Wołyniu urządzili ukraińscy nacjonaliści, było to, że mówiły w innym języku i chodziły do innej świątyni. Wszystkie historie, których wysłuchałam, były przerażające - mówiła w Dwójce Anna Herbich.
rozwiń zwiń