X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I, CULTURE Orchestra. Najpierw Zamek Królewski, potem Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:16
- To duża przyjemność granie w takim międzynarodowym składzie. Wiąże się to też z pewnymi problemami komunikacyjnymi, ale to tylko fajnie zbliża ludzi do siebie i tworzy między nimi więzi zamiast dzielić - mówił w Dwójce Mikołaj Petryczenko, jeden z członków tegorocznej I, CULTURE Orchestra.
Audio
  • Maria Karwowska i Mikołaj Petryczenko o tegorocznej trasie koncertowej I, CULTURE Orchestra (Wybieram Dwójkę)
  • Aleksandra Tykarska rozmawia z dyrygentem Kirillem Karabitsem o współpracy z muzykami I, CULTURE Orchestra (Poranek Dwójki)
I, CULTURE Orchestra
I, CULTURE OrchestraFoto: materiały prom.

Rambert_1200.jpg
"To dobry czas dla muzyki Lutosławskiego"

Ten założony 7 lat temu zespół składa się z muzyków w wieku poniżej 28 lat. Co roku odbywa się nowy nabór, a latem orkiestra rusza w trasę koncertową. Tegoroczna inauguracja odbędzie się już w najbliższą niedzielę (22.07) na Zamku Królewskim w Warszawie. Występ ten będzie zwieńczeniem przygotowań, które zespół przechodził od 11 lipca w Katowicach.

- Tutaj mamy cały okres przygotowań, które nazywamy rezydencją. W pierwszej części orkiestra zawsze ma spotkania w sekcjach pod okiem czynnych muzyków, którzy na co dzień występują w międzynarodowych, prestiżowych orkiestrach. Następnie przyjeżdża dyrygent, pracuje już z całą orkiestrą, a na końcu dołącza solista. W tym roku jest nim skrzypek Nemanja Radulovic - tłumaczyła Maria Karwowska, menedżerka I, CULTURE Orchestra.

W jakich europejskich miastach młodzi muzycy wystąpią tego lata? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Goście: Maria Karwowska (Instytut Adama Mickiewicza, menedżerka I, CULTURE Orchestra), Mikołaj Petryczenko (puzonista)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Royal String Quartet: lubimy przekraczać granice, ale nie tym razem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 13:18
- Zwykle decydowaliśmy się na różne eksperymenty, próby, natomiast w tym roku, w związku z tym, że jest to jubileusz kwartetu, postanowiliśmy zagrać same ukochane koncerty. To, co już wcześniej było, co się sprawdziło, co bardzo zadziałało - mówił Michał Pepol, wiolonczelista Royal String Quartet, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności.
rozwiń zwiń