X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cezary Zych: nasz festiwal nie uczestniczy w rynkowym wyścigu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 17:30
- Chcemy docierać do źródeł. Jesteśmy wierni ideałom, które przyświecają nam od wielu lat i nie chcemy odnosić sukcesu komercyjnego ich kosztem. Wymogi rynku nie mogą nas zmuszać do zbyt daleko idących ustępstw - mówił w Dwójce dyrektor festiwalu "Muzyka w Raju".
Audio
  • Spotkanie z dyrektorem rozpoczynającego się festiwalu "Muzyka w Raju" (Wybieram Dwójkę)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

LOGO PR 2018_1200.jpg
Przedsionek Raju 2018

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Cezary Zych, z którym rozmawialiśmy o przedsięwzięciu cieszącym się od lat niesłabnącą popularnością i zyskującym coraz większą publiczność. - "Przedsionek Raju" poprzedzający festiwal pobił wszystkie dotychczasowe rekordy frekwencyjne. Co ważne, wiele nowych osób odkryło nasze przedsięwzięcie. Przyczyniła się do tego także muzyka Antonio Vivaldiego, z którą odwiedziliśmy wiele miejsc na Ziemi Lubuskiej - powiedział gość audycji.

Tegoroczny festiwal poprowadzi słuchaczy od muzyki późnego średniowiecza po klasycyzm, a obok znanych doskonale w Paradyżu artystów, jak m.in. orkiestra Kore, Marc Mauillon, Marianna Henriksson, Fredrik From, Elena Andreyev, Aira Maria Lehtipuu i Yukie Sato pojawi się na nim liczna grupa festiwalowych debiutantów, choć to wykonawcy, których nazwiska nie powinny być miłośnikom muzyki dawnej obce: Justin Taylor z zespołem Le Consort, Marcus Mohlin, Profeti della Quinta i zespół wokalny Marca Mauillon – Les Polysolistes.

- Nie twierdzą, że "Muzyka w Raju" to jedyna droga dla ludzi, którzy szukają swojej muzyki. Nie walczę o monopol, ale nie interesuje mnie modernizowanie, uwspółcześnianie muzyki dawnej, lecz docieranie do jej źródłowego języka, który dzięki swojej spójności może się nagle okazać bardzo nowoczesny – powiedział Cezary Zych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z dyrektorem festiwalu "Muzyka w Raju".

***

Rozmawiała:  Justyna Piernik

Gość: Cezary Zych (dyrektor festiwalu "Muzyka w Raju")

Data emisji: 14.08.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Nehring: myślę o orkiestrze jak o atłasowej chustce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 08:00
- Jest to koncert napisany głównie pianistycznie i ta orkiestracja żartobliwie bywa nawet przyrównywana do harmonizacji - ceniony pianista opowiadał w Dwójce o swoim stosunku do Koncertu f-moll Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piła Festival & Academy. 10 lat budowania muzycznej tradycji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 12:00
- Gdy zaczynaliśmy, Piła nie posiadała sali koncertowej i zaplecza muzycznego. To się zmieniło w przeciągu tych lat i dziś cieszymy się wysublimowaną publicznością - mówił w Dwójce dyrektor festiwalu Andrzej Czaja.
rozwiń zwiń