X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Borys Lankosz: Kobro i Strzemiński wyprzedzali swój czas

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 16:00
- Chciałem opowiedzieć o nich w sposób niekonwencjonalny. Taki, na jaki awangardziści, ludzie wierzący w artystyczne utopie zasługują – mówił w Dwójce ceniony reżyser o swoim najnowszym filmie "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna".
Audio
  • Borysa Lankosza filmowy obraz polskiej awangardy (Wybieram Dwójkę)
Borys Lankosz
Borys LankoszFoto: PAP/Leszek Szymański

film klisza fotografia 1200.jpg
Warszawski Festiwal Filmowy odkrywa to, co w kinie najlepsze

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Borys Lankosz, twórca eksperymentalnego projektu filmowego, w którym obok postaci rzeźbiarki Katarzyny Kobro oglądamy jej męża, wybitnego malarza Władysława Strzemińskiego. Film "Kobro/Strzemiń́ski. Opowieść fantastyczna" to eksperyment formalny, w którym twórcy połączyli zdjęcia fabularne ze scenografią wirtualną i animacją.

- Problem z tworzeniem filmu biograficznego jest taki, że jako widzowie jesteśmy przyzwyczajeni do obrazów kreślących losy bohaterów, ale w pewnym momencie perypetie i dzieje artystów przyćmiewają to, co najważniejsze, za co są pamiętani. Opowiadam o Kobro i Strzemińskim, bo byli wybitnymi artystami, którzy znacznie wyprzedzali swój czas. Dlatego powstał ten film - powiedział Borys Lankosz.

Dlaczego nie powinno się sprowadzać życia artystów do wymiaru osobistego? Czy film, który nie koncentruje się na wątkach biograficznych jest z góry skazany na hermetyczność? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Borys Lankosz (reżyser)

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: mojemu pokoleniu ciężko dbać o relacje

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 11:00
- Taką mam obserwację, że żyjąc w ciągłym pośpiechu, natłoku możliwości, w stresie i zabieganiu o dobra materialne, umyka nam coś w relacjach z bliskimi - mówiła w Dwójce aktorka.
rozwiń zwiń