X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

International Classical Music Awards. Nobilitacje i odkrycia

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 17:06
- To jedna z bardziej cenionych i poważanych na rynku muzycznym nagród, za której nominacje i promocje odpowiadają autorytety w dziedzinie krytyki muzycznej. Obecność Polaków w gronie wyróżnionych to wielki sukces – mówił w Dwójce Andrzej Sułek.
Audio
  • Wokół International Classical Music Awards (Wybieram Dwójkę)
zdj. il.
zdj. il.Foto: PAP/Andrzej Grygiel

W audycji "Wybieram Dwójkę" omawialiśmy tegoroczne wyniki prestiżowego muzycznego wyróżnienia International Classical Music Awards 2019. Nagrody przyznawane są od roku 2010, a w skład jury wchodzą krytycy muzyczni z kilkunastu krajów, reprezentujący wiele różnych czasopism muzycznych oraz rozgłośni radiowych. Polskę reprezentuje w jury Jakub Puchalski z Polskiego Radia Chopin.

Na liście wyróżnionych w tegorocznej odsłonie ICMA znaleźli się Agnieszka Budzińska-Bennett wraz z zespołem Ensemble Peregrina i Benjaminem Bagbym (za płytę "Music In Medieval Denmark: 13th – 15th Century"), Wrocławska Orkiestra Barokowa (za płytę z muzyką sakralną XVII-wiecznego Wrocławia), Orkiestra NFM Filharmonii Wrocławskiej (za nagranie czterech symfonii Arvo Pärta pod batutą estońskiego dyrygenta Tönu Kaljustego) oraz Krzysztof Warlikowski (za inscenizacje "Głosu ludzkiego" Francisa Poulenca i "Zamku Sinoborodego" Béli Bartóka z Opery Paryskiej).

Za całokształt osiągnięć artystycznych został nagrodzony brazylijski pianista Nelson Freire. - To artysta, któremu takie uznanie należy się bez cienia wątpliwości. To jedna z największych postaci pianistyki i wielki autorytet artystyczny, do którego bardzo często się odnosimy – skomentował Andrzej Sułek.

Gospodarzem gali International Classical Music Awards będzie szwajcarska Lucerna. Wręczenie nagród zaplanowano w Kultur und Kongresszentrum na 10. maja.

Kto znalazł się w gronie największych odkryć ICMA? Jakie wyróżnienia krytyków zasługują na szczególną uwagę? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Justyna Piernik

Gość: Andrzej Sułek (kierownik Redakcji Muzycznej PR2)

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

International Classical Music Awards. "NOSPR zapracowała na to wyróżnienie"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 12:00
6 kwietnia odbyła się w Katowicach - transmitowana przez radiową Dwójkę - gala International Classical Music Awards. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z trzema laureatami tego prestiżowego muzycznego wyróżnienia.
rozwiń zwiń