X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz Polskiego Teatru Tańca. Święto kreowania bliskości

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 14:50
- Co nam każe tańczyć? Czy zawodowy tancerz odczuwa potrzebę i przyjemność z tańczenia? Dla mnie jest tylko jedna odpowiedź: twierdząca. Taniec wynika z potrzeby kontaktu, intymności, bliskości - mówiła w Dwójce Iwona Pasińska, dyrektorka Polskiego Teatru Tańca.
Audio
  • Polski Teatr Tańca świętuje 45-lecie (Wybieram Dwójkę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/DimitrisDoukas/dom. publiczna

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była szefowa instytucji, która w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia działalności. Z tej okazji przygotowano specjalny wieczór, podczas którego jego uczestnicy będą szukać powodów, dla których tańczymy i odpowiadzi na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że każdy - prawie każdy - do czasu do czasu tańczy.

- Chcemy przyjrzeć się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaką spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności - powiedziała Iwona Pasińska.

Co tańcem jest, a co nim nie jest? Czy można porównać taniec uprawiany przez ludzi, którzy są świadomi tego aktu z tańcami godowymi, które obserwujemy w świecie zwierząt? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Justyna Piernik

Gość: Iwona Pasińska (dyrektorka Polskiego Teatru Tańca)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko


Zobacz więcej na temat: taniec KULTURA Justyna Piernik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Wycichowska: taniec to śpiewanie swoim ciałem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 15:53
- W nim zawsze najlepiej się wyrażałam jako tancerka i jako choreograf. Wokół tańca koncentrowała się i nadal koncentruje moja aktywność jako pedagoga. Taniec jest moją sztuką – mówiła w Dwójce znakomita tancerka, choreograf i pedagog.
rozwiń zwiń