X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gratulanci i Sylwestrowicze

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 13:50
Wieczór sylwestrowy w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz książka "Gratulanci i winszownicy" Piotra Kowalskiego.
Audio

W "Wybieram Dwójkę" opowiadaliśmy o wieczorze sylwestrowym w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. W programie znalazły się arie i duety operowe szczególnie cenione przez Fryderyka Chopina. W ten sposób galą "Dziękujemy, Fryderyku!" Teatr Wielki-Opera Narodowa żegna zarówno Rok Chopinowski jak i rok MMX. Monika Pilch rozmawiała z Jarosławem Kilianem.

Gwiazdą wieczoru będzie Aleksandra Kurzak, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu. Debiutowała w Operze Wrocławskiej. Artystka związana jest z takimi scenami jak nowojorska Metropolitan Opera, londyńska Royal Opera House Covent Garden, wiedeńska i monachijska Opera Narodowa.

Rozmawialiśmy też o książce "Gratulanci i Winszownicy" Piotra Kowalskiego, przedstawiającą komunikacyjną historię życzeń. Składanie życzeń to tylko pozornie drobnostka: w istocie jest częścią mentalności człowieka, wpływającą na jego relacje ze światem. Autor umiejętnie tropi fascynujace wątki w historii europejskiej kultury, łącząc naukową ścisłość z atrakcyjną formą. Zastanawia się nad mechanizmami banalizacji obyczaju składania życzeń, przez którą szczerość i spontaniczność zatraca się w kiczu i sztampie. Z autorem rozmawiał Grzegorz Chojnowski.

Ponadto Tomasz Szachowski zaprosił Państwa na Sylwetrową Noc w Dwójce.

Audycję przygotowała Agata Kwiecińska.


Aby wysłuchać rozmów, kliknij odpowiednie ikony dźwięku, w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurzak śpiewa Chopina

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 17:51
Nasze najwybitniejsza sopranistka coraz częściej koncertuje w ojczyźnie. Jej piątkowy recital chopinowski zabrzmi także na naszej antenie
rozwiń zwiń