X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trojanie Berlioza - premiera!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 15:21
"Trojanie" H.Berlioza w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, książka krytyka sztuki Marka Bartelika "Łagodny deszcz" oraz wieczór "Pamięć o przedsowieckim Kijowie" Domu Spotkań z Historią.
Audio

 "Trojanie" Hectora Berlioza w Teatrze Wielkim–Operze Narodowej to koprodukcja z Teatrem Maryjskim w Sankt Petersburgu i Palau de les Arts Reina Sofia w Walencji. Reżyserem spektaklu jest Carlus Padrissa – współzałożyciel zespołu La Fura dels Baus, dyrygować będzie Walerij Giergirew. To metaforyczna i futurystyczna wizja walki o władzę i miłość. "Trojanie" są dynamicznym i niekonwencjonalnym widowiskiem, będącym połączeniem wyimaginowanej gry komputerowej, opanowującej współczesny świat oraz konsekwencji rozwoju nowych technologii, które zagrażają bezpieczeństwu państw i społeczeństw. W dniu premiery z reżyserem rozmawiała Barbara Schabowska.

Mówiliśmy też o książce "Łagodny deszcz" Marka Bartelika. Jest to wyprawa autora w świat sztuki, przez Paryż i Nowy Jork do Brazylii, rzeczywistej i mitycznej, gdzie "wszystko już było". Znany i ceniony krytyk i historyk zadomowiony w Nowym Jorku porusza także w swojej książce tematy związane z narodzinami sztuki nowoczesnej i kultury alternatywnej w Brazylii, zagłębia się w twórczość takich artystów jak Orlan, Bispo do Rosario, Miguel Palma, zastanawia się nad znaczeniem rzeźby Grupa Laokoona, wspomina swoją przeszłość w Polsce i we Francji. Wątki autobiograficzne przechodzą w oniryczną opowieść o powiązaniach pomiędzy sztuką i życiem, w barwną, nielinearną podróż po świecie. Z autorem rozmawiała Monika Pilch.

Poza tym zaprosiliśmy Państwa na wieczór "Pamięć o przedsowieckim Kijowie"; jest to prezentacja projektu, którego celem jest stworzenie interaktywnej mapy polskich miejsc pamięci w stolicy Ukrainy – Kijowie. Ukraińskie historyczki Ołena Betlij i filolożka Anna Łazar podczas imprezy zorganizowanej przez Dom Spotkań z Historią przedstawią założenia projektu, wyniki badań i pierwsze efekty prac Fundacji „Pamięć, odpowiedzialność, przyszłość”, realizowanych w Kijowie w ramach programu Geschichtswerkstatt Europa.

Audycję przygotowała Justyna Piernik

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Humanistyka jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 10:00
Najnowszy numer kwartalnika "Tekstualia" oraz premiera "Trojan" Hectora Berlioza w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trojanie w Matriksie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 11:00
Dziś w Operze Narodowej odbędzie się premiera futurystycznej inscenizacji "Trojan" Hectora Berlioza. Gościem "Poranka Dwójki" był reżyser Carlus Padrissa.
rozwiń zwiń