X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taniec ma głos

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 12:42
W Warszawie odbył się 1. Kongres Tańca, w Krakowie trwają Dni Tischnerowskie, a w Watykanie została otwarta wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II.
Audio
  • Zakończył się I Kongres Tańca
  • Relacja z konferencji prasowej nt. watykańskiej wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II
  • Z dr. Janem Čarnogurskym oraz z prof. Zbigniewem Stawrońskim - uczestnikami 11. Dni Tischnerowskich - rozmawia Jolanta Drużyńska

"Taniec ma głos" – to hasło I Kongresu Tańca, który odbywał się od 27 do 29 kwietnia w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Muzyki i Tańca. Honorowy patronat sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a minister Bogdan Zdrojewski będzie gościem ostatniego dnia obrad.

I Kongres Tańca  jest spotkaniem gromadzącym specjalistów z zakresu tańca i innych obszarów kultury, połączonym z debatą nad aktualną sytuacją tańca w Polsce. Jej celem jest wypracowanie strategii dalszego rozwoju tej dziedziny sztuki. Kongres jest skierowany do wszystkich grup zawodowych połączonych z tańcem . Jego organizatorzy chcą skonfrontować spojrzenia i przemyślenia specjalistów, aby z różnych perspektyw przyjrzeć się istniejącym rozwiązaniom systemowym oraz zmianom, które zaszły po okresie transformacji ustrojowej.

O zakończonym właśnie Kongresie mówiła w "Wybieram Dwójkę" Barbara Schabowska. Wysłuchaliśmy także głosy samych uczestników Kongresu, jak również wypowiedź ministra Zdrojewskiego.

***

Życie i dzieło Jana Pawła II jest tematem wystawy zorganizowanej w Watykanie z okazji beatyfikacji Papieża Polaka. Ekspozycja została uroczyście otwarta 28 kwietnia 2011 r.  w lewym skrzydle kolumnady Berniniego otaczającej pl. Św. Piotra (w tzw. Skrzydle Karola Wielkiego). Współorganizatorem wystawy jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dla publiczności wystawa będzie dostępna od 1 maja.

W naszej audycji wysłuchaliśmy relacji Tomasza Obertyna z poświęconej wystawie konferencji prasowej, która zorganizował Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy także z dr. Janem Čarnogurskym oraz z prof. Zbigniewem Stawrońskim - uczestnikami 11. Dni Tischnerowskich, trwających właśnie w Krakowie.

 

Program prowadziła Agata Kwiecińska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nuty Wielkiego Pasterza

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 10:59
Trebunie-Tutki w Hołdzie Janowi Pawłowi II - Dwójka zaprasza na wieczorną retransmisję ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń