Kochankowie nocy letniej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 18:00
Zbliża się dzień letniego przesilenia, a w Lublinie - premiera nowej adaptacji jednej z najsłynniejszych sztuk Szekspira.
Audio
Daniel Salman, Marta Sroka, Halszka Lehman, Paweł Kos. Sen nocy letniej wg Szekspira, reż. Artur Tyszkiewicz. teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Premiera 22  czerwca 2012.
Daniel Salman, Marta Sroka, Halszka Lehman, Paweł Kos. "Sen nocy letniej" wg Szekspira, reż. Artur Tyszkiewicz. teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Premiera 22 czerwca 2012. Foto: Bartek Warzecha/Teatr im. J. Osterwy w Lublinie

Dziś na Dwójkowej mapie kulturalnej Polski Katowice - z wystawą ikon oraz opowieścią o kobietach w kulturze Śląska. Ewa Niewiadomska rozmawiała z dyrektorem Muzeum Śląskiego Leszkiem Jodlińskim o wystawie "Sztuka kobiet - kobiety w sztuce. Artystki na Śląsku 1880-2000".

Byliśmy też w Lublinie, obejrzeć nową inscenizację "Snu nocy letniej" Szekspira. Z reżyserem Arturem Tyszkiewiczem rozmawiała Grażyna Lutosławska.
Natomiast po Krakowie pospacerujemy z twórcami zmieniającymi jego przestrzeń w ramach festiwalu Art Boom (relacja Justyny Nowickiej), a po Warszawie - samodzielnie, ze smartfonem w ręku, śladami Janusza Korczaka. Naszym gościem był Jan Śpiewak z Muzeum Historii Żydów Polskich.
"Wybieram Dwójkę" prowadził Adam Suprynowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Co Wy wiecie o humorze Szekspira?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 08:00
W "Śnie nocy letniej" pojawiają się Dupek, Framuga i Kloc. Te wyszukane i barwne postacie o znaczących imionach to ważny element komedii Szekspira..
rozwiń zwiń