X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Feliksy dla najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 12:00
W Warszawie wręczono nagrody dla stołecznych twórców teatralnych. W kategorii: "najlepsza reżyseria" wyróżniono pośmiertnie Jerzego Jarockiego.
Audio
Jerzy Jarocki wraz z aktorami podczas prób do Tanga Sławomira Mrożka, Teatr Telewizji, Warszawa , 07.10.2012 .
Jerzy Jarocki wraz z aktorami podczas prób do "Tanga" Sławomira Mrożka, Teatr Telewizji, Warszawa , 07.10.2012 . Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Zmarły 10 października reżyser został nagrodzony za spektakl "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Feliksa, na gali w hotelu Polonia Palace, odebrała żona artysty. Relację z tego wydarzenia przedstawiła Monika Pilch.
W popołudniowej audycji Dwójki:znalazła się relacja Dawida Dziedziczaka z wieczoru poetyckiego w rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta (czytaj także). Wydarzenie to zaszczyciła swoją obecnością - opróćz plejady wybitnych poetów - para prezydencka. 

- Mój Herbert jest taki jak całego mojego pokolenia, które znaczną część życia przeżyło w czasach zniewolenia, ale też znaczną część życia przeżyło pracując dla Polski wolnej, demokratycznej i niepodległej – mówił prezydent Bronisław Komorowski. – Nasz Herbert to Herbert, który w swej poezji pomagał odróżniać dobro od zła. Podpowiadał, jak żyć, żeby zachować niezależność, niepokorność a czasami i odrobinę heroizmu.

Tomasz Różycki na ten wieczór wybrał stosunkowo mało znaną prozę poetycką Herberta.

- Te utwory przeczą obrazowi Zbigniewa Herberta, który znamy ze szkoły, poety wymiaru moralnego – twierdzi Różycki. – Pamiętam twarz Herberta,  jako poety narodowego, nimalże oficjalnego patriotycznego poety. Te prozy poetyckie pozwalają zobaczyć innego Herberta, różnego i niejednoznacznego.

Julia Hartwig wspominała swoją przyjaźń z Herbertem, a Katarzyna Herbert mówiła o znaczeniu tego wieczoru z poezją jej męża. (Więcej o Zbigniewie Herbercie)

Beata Nawrocka rozmawiała z Ewą Wójciak - aktorką, dyrektorką Teatru Ósmego Dnia, Dorotą Sajewską - badaczką teatru i tłumaczką oraz z Pawłem Łysakiem - reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Rozmówcy byli uczestnikami debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita i Teatr Polski w Warszawie. Była to dyskusja poświęconaHalinie Mikołajskiej "Czy artysta jest osobą polityczną?".
Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.
30 października (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniewa Herberta przypadki najdawniejsze

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 14:00
Prapradziadek jednego z największych polskich poetów nie był Polakiem - przybył na początku XIX wieku do Lwowa gdzieś z monarchii habsburskiej... Dziś rocznica urodzin Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarocki pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:43
Jerzy Jarocki otrzymał nagrodę w kategorii najlepsza reżyseria za spektakl "Sprawa" na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeci czytali wiersze Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:38
Uroczystość, w stołecznym Pałacu Rzeczpospolitej, odbyła się w 88.rocznicę urodzin, zmarłego w 1998 roku poety.
rozwiń zwiń