X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Portale społecznościowe ratunkiem dla kultury?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:10
O pierwszym polskim serwisie finansowania społecznościowego (crowdfundingowego) poświęconego kulturze "wspieramkulture.pl" opowiadała Wiktoria Mikowska i Aleksandra Szulęcka.
Audio
  • Wiktoria Mikowska i Aleksandra Szulęcka o idei portalu wspieramkulture.pl
  • Zbigniew Szymczyk o jubileuszowym spektaklu wrocławskiego Teatru Pantomimy
  • Muzeum Narodowe w Krakowie zachęca do darmowego zwiedzania
Portale społecznościowe ratunkiem dla kultury?
Foto: Glow Images/East News

Wspieramkulture.pl sprawia, że wszelkie ambitne, innowacyjne, pomysłowe projekty mogą się urzeczywistnić dzięki bezpośredniemu wsparciu innych. Serwis działa od grudnia 2012 roku. W serwisie nieprzerwanie trwa zbiórka na aktualnie promowane projekty. Każdego dnia dowolna liczba projektów może osiągnąć sukces i zgromadzić fundusze niezbędne do ich realizacji. Twórca prezentuje i promuje swój projekt w serwisie poprzez opisy, wideo-zapowiedzi i foto-galerię. Do wspierania swojego projektu może zachęcić darczyńców poprzez zadeklarowanie niestandardowych prezentów, którymi będzie odwdzięczał się za wsparcie. Każdy twórca może zdobyć poparcie wybranego Patrona będącego autorytetem w świecie kultury. Patron wystawia twórcy rekomendację, a tym samym zwiększa wiarygodność projektu.
Każdy twórca z góry określa kwotę potrzebną do zrealizowania projektu i czas trwania zbiórki. Jeśli użytkownikom serwisu spodoba się projekt, mogą wesprzeć jego realizację dowolną kwotą, minimalna wynosi 10 zł. Jeśli uda się uzbierać potrzebną sumę – pieniądze od wspierających zostaną przekazane twórcy. Jeśli zbiórka się nie uda – wspierający otrzymują zwrot pieniędzy na swoje konta. Finansowanie na wspieramkulture.pl działa na zasadzie "wszystko albo nic”.
Opowiadaliśmy także o prezencie świątecznym, jaki dla krakowian przygotowało tamtejsze Muzeum Narodowe - przez miesiąc będzie je można zwiedzać bezpłatnie, będzie także czas porozmawiać o planach placówki na kolejny rok.
Na koniec z Krakowa przenieślismy się do Wrocławia, gdzie odwiedziliśmy tamtejszy Teatr Pantomimy. 20 grudnia odbędzie się tam premiera "Szatni", powstałej na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego. Sięgnięcie do tych przedstawień, czerpanie ze źródła wrocławskiej pantomimy, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki. Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej.

Swoisty charakter wyprawy w legendarne już inscenizacje WTP, to specyficzny rodzaj rekonstrukcji, odtwarzania tradycji, mierzenia się z nią oraz próba zrozumienia na nowo istoty teatru, który stworzył Tomaszewski.

Do wysłuchania nagrań z audycji zaprasza Adam Suprynowicz

mat.prasowe, gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cielecka: to teatr podejmuje najważniejsze dziś tematy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 10:04
- Przez ostatnie dwie dekady polscy twórcy teatralni nie próżnowali. Jesteśmy doceniani zagranicą – przekonywała aktorka Magdalena Cielecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kup cegiełkę, uratuj TR Warszawa Grzegorza Jarzyny

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:16
Spadkobiercy właścicieli kamienicy, w której mieści się teatr upomnieli się o lokal. TR Warszawa potrzebuje co najmniej 5 mln zł, by zachować swoją siedzibę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda uczci swoje 60. urodziny spektaklem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:48
W "urodzinowej" sztuce "Zmierzch długiego dnia" Eugene'a O'Neilla jubilatka wcieli się w rolę kobiety... nienawidzącej teatru.
rozwiń zwiń