X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy miłość potrafi przezwyciężyć wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 20:00
– Postać Elise jest mocno wzorowana na mojej partnerce, Didier ma wiele ze mnie. A to co widać w filmie, to walka, którą również toczyliśmy między sobą – opowiadał o filmie "W kręgu miłości" odtwórca głównej roli Johan Heldenbergh.
Audio
  • O filmie "W kręgu miłości" opowiadał scenarzysta i odtwórca głównej roli Johan Heldenbergh. (Wybieram Dwójkę)
  • Magdalena Stopa opowiada o swojej książce "Ostańcy". (Wybieram Dwójkę)
  • O coraz popularniejszym w Polsce crowdfundingu mówili: Wiktoria Mikowska i Karol Król (Wybieram Dwójkę)
  • Marcin Liber opowiada o swojej interpretacji sztuki Carstena Brandaua "Koniec to nie my" (Wybieram Dwójkę)
Kadr z filmu W kręgu miłości
Kadr z filmu "W kręgu miłości"Foto: mat. prasowe

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Berlinie i już od 30 sierpnia będzie można go oglądać w polskich kinach. Z Johanem Heldenberghiem, współscenarzystą i odtwórcą głównej roli w filmie "W kręgu miłości” rozmawiała Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

– Kiedy zasiadam do pisania, to zawsze jest to temat polityczny, coś co mnie wścieka, złości, lub rzecz, której się obawiam. Tym razem chciałem powiedzieć coś o religii. Jeżeli piszesz dramat musisz znaleźć jakiś kontrast do tej sprawy i zobaczyć jak współgrają – opowiadał w "Wybieram Dwójkę" Johan Heldenbergh. Wybrał muzyce bluegrass, ponieważ uważa ją za bardzo religijną. – Ze względu na tę muzykę, musiałem wymyślić najsmutniejszą historię, jaka by mi przyszła do głowy. A jeśli chcesz napisać smutną historię, to znów potrzebujesz jej negatywu - czegoś radosnego i pełnego nadziei – podkreślał w rozmowie Johan Heldenbergh.

W audycji rozmawialiśmy też z Marcinem Liberem, który przedstawił własną wizję sztuki Carstena Brandaua "Koniec to nie my". Bohaterką sztuki inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami jest Turczynka, mieszkająca na emigracji w Niemczech. Spektakl zostanie pokazany w ramach projektu "Terroryzm dziś".

Rozmawialiśmy również z Magdaleną Stopą, autorką książki "Ostańcy". Jej bohaterami są zarówno zamożni właściciele luksusowych kamienic, lokatorzy zajmujący piękne apartamenty, jak też mieszkańcy ciemnych oficyn, suteren i sklepowych antresoli.

Jednym z tematów audycji był także coraz popularniejszy w Polsce crowdfunding. Gośćmi "Wybieram Dwójkę" byli: Wiktoria Mikowska z portalu wspieramkulture.pl i Karol Król - redaktor naczelny portalu crowdfunding.pl.

Audycję przygotowała Katarzyna Nowak.

Zobacz więcej na temat: dzieje się FILM TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak