Czy miłość potrafi przezwyciężyć wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 20:00
– Postać Elise jest mocno wzorowana na mojej partnerce, Didier ma wiele ze mnie. A to co widać w filmie, to walka, którą również toczyliśmy między sobą – opowiadał o filmie "W kręgu miłości" odtwórca głównej roli Johan Heldenbergh.
Audio
  • O filmie "W kręgu miłości" opowiadał scenarzysta i odtwórca głównej roli Johan Heldenbergh. (Wybieram Dwójkę)
  • Magdalena Stopa opowiada o swojej książce "Ostańcy". (Wybieram Dwójkę)
  • O coraz popularniejszym w Polsce crowdfundingu mówili: Wiktoria Mikowska i Karol Król (Wybieram Dwójkę)
  • Marcin Liber opowiada o swojej interpretacji sztuki Carstena Brandaua "Koniec to nie my" (Wybieram Dwójkę)
Kadr z filmu W kręgu miłości
Kadr z filmu "W kręgu miłości"Foto: mat. prasowe

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Berlinie i już od 30 sierpnia będzie można go oglądać w polskich kinach. Z Johanem Heldenberghiem, współscenarzystą i odtwórcą głównej roli w filmie "W kręgu miłości” rozmawiała Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

– Kiedy zasiadam do pisania, to zawsze jest to temat polityczny, coś co mnie wścieka, złości, lub rzecz, której się obawiam. Tym razem chciałem powiedzieć coś o religii. Jeżeli piszesz dramat musisz znaleźć jakiś kontrast do tej sprawy i zobaczyć jak współgrają – opowiadał w "Wybieram Dwójkę" Johan Heldenbergh. Wybrał muzyce bluegrass, ponieważ uważa ją za bardzo religijną. – Ze względu na tę muzykę, musiałem wymyślić najsmutniejszą historię, jaka by mi przyszła do głowy. A jeśli chcesz napisać smutną historię, to znów potrzebujesz jej negatywu - czegoś radosnego i pełnego nadziei – podkreślał w rozmowie Johan Heldenbergh.

W audycji rozmawialiśmy też z Marcinem Liberem, który przedstawił własną wizję sztuki Carstena Brandaua "Koniec to nie my". Bohaterką sztuki inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami jest Turczynka, mieszkająca na emigracji w Niemczech. Spektakl zostanie pokazany w ramach projektu "Terroryzm dziś".

Rozmawialiśmy również z Magdaleną Stopą, autorką książki "Ostańcy". Jej bohaterami są zarówno zamożni właściciele luksusowych kamienic, lokatorzy zajmujący piękne apartamenty, jak też mieszkańcy ciemnych oficyn, suteren i sklepowych antresoli.

Jednym z tematów audycji był także coraz popularniejszy w Polsce crowdfunding. Gośćmi "Wybieram Dwójkę" byli: Wiktoria Mikowska z portalu wspieramkulture.pl i Karol Król - redaktor naczelny portalu crowdfunding.pl.

Audycję przygotowała Katarzyna Nowak.

Zobacz więcej na temat: dzieje się FILM TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także