X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fantastyczna krytyka totalitaryzmu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 18:31
O Januszu Zajdlu i jego krytyce totalitaryzmu opowiedzą Paweł Dunin-Wąsowicz, Piotr Gociek oraz Maciej Parowski.
Audio
  • "Historie alternatywne". Jak zmieniano dzieje Polski (Poranek Dwójki)
Co by było, gdyby Polacy wygrali II wojnę światową, jak potoczyłyby się losy Europy, gdyby nasi rodacy nie zostali wyrzuceni z Kremla? I jak mogłyby wyglądać polskie kolonie na księżycu? O tym rozmawiać będziemy w audycjach z cyklu Historie alternatywne
Co by było, gdyby Polacy wygrali II wojnę światową, jak potoczyłyby się losy Europy, gdyby nasi rodacy nie zostali wyrzuceni z Kremla? I jak mogłyby wyglądać polskie kolonie na księżycu? O tym rozmawiać będziemy w audycjach z cyklu "Historie alternatywne"Foto: Thierry Ehrmann/flickr/cc

Raz w miesiącu w Muzeum Powstania Warszawskiego rozmawiamy o polskiej fantastyce z jej autorami, krytykami, czytelnikami oraz z historykami. Przyglądamy się alternatywnym historiom tworzonym przez takich pisarzy jak Łukasz Orbitowski, Marcin Wolski, Jacek Komuda czy Szczepan Twardoch.
Na pierwszą audycję z cyklu "Historie alternatywne" - w sobotę (24.01) w godz 12.00-13.00 - zapraszają Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz.

bch/mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Już w 1939 roku Hitler chciał zburzyć Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 18:00
- W miejscu Warszawy miało powstać zupełnie nowe miasto przeznaczone dla ludności niemieckiej. Planowano zachować zaledwie 18-tysięczną grupę Polaków na prawym brzegu Wisły jako niewolniczą siłę roboczą - mówił w nowej audycji "Miasta walczące" dr Paweł Ukielski z IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlin 1945. Gwałt jako doświadczenie zbiorowe

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 15:00
- Kilkadziesiąt tysięcy cywili zginęło w nalotach i z rąk Armii Czerwonej. Sto tysięcy kobiet zostało zgwałconych - wymieniał prof. Borodziej w audycji "Miasta walczące”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 1991 roku Vukovar przypominał Warszawę '44

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 15:00
- Chorwatów w Vukovarze boli, że w momencie napadu na miasto część ich serbskich sąsiadów po prostu zniknęła - mówił w Dwójce Ante Nazor, autor scenariusza dokumentu "Vukovar 1991".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historie alternatywne". Jak zmieniano dzieje Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:30
– Alternatywne wersje polskiej historii paradoksalnie pokazują, że nie mogła ona potoczyć się inaczej – mówił dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń