Johann Gottfried Müthel. Burzliwa muzyka ucznia Bacha

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 15:00
Do wygrania podwójny album z koncertami klawesynowymi Johanna Gottfrieda Müthela w wykonaniu Marcina Świątkiewicza i orkiestry Arte Dei Suonatori.
Fragment okładki płyty Marcina Świątkiewicza i orkiestry Arte Dei Suonatori
Fragment okładki płyty Marcina Świątkiewicza i orkiestry Arte Dei SuonatoriFoto: mat. prasowe

W "Poranku Dwójki" - codziennie od poniedziałku do piątku (18-22.05) ok. godz. 7.40 - stawiamy Państwu pytanie związane z prezentowaną płytą.

Zwycięzcą konkursu danego dnia jest osoba, której odpowiedź została najwyżej oceniona przez autorów audycji. Dokonując oceny, autorzy audycji wezmą pod uwagę oryginalność oraz kreatywność odpowiedzi.

Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I Ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to często markowe, wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy Poranek wyłoni więc co najmniej dwoje zwycięzców!

***

Płytą Tygodnia od poniedziałku 18 maja będzie podwójny album firmy BIS z koncertami klawesynowymi Johanna Gottfrieda Müthela w wykonaniu Marcina Świątkiewicza i orkiestry Arte Dei Suonatori. Płycie patronuje Program 2 Polskiego Radia, kóry jest także współproducentem albumu.

Müthel, żyjący w latach 1728-1788, był jednym z ostatnich uczniów Johanna Sebastiana Bacha i przyjacielem jego syna Carla Philippa Emanuela, autorem mało u nas znanych dzieł pisanych w stylistyce epoki "Sturm und Drang", a więc w okresie przejściowym między klasycyzmem a romantyzmem.

W naszym konkursie proponujemy tym razem wyłonienie trzech najlepszych płyt z dorobku orkiestry Arte Dei Suonatori. Wybór niełatwy, bo chodzi o wyśmienitą kolekcję z najwyższej półki z tak renomowanymi solistami, jak m.in Rachel Podger, Alexis Kossenko, Bolette Roed czy - z tej najnowszej płyty - Marcin Świątkiewicz.

Na Państwa typy z krótkim uzasadnieniem czekamy pod adresem poranekdwojki@polskieradio.pl.

"Płyta tygodnia" codziennie od poniedziałku do piątku w "Poranku Dwójki" o 7.40!

Przeczytaj regulamin konkursu "Płyta tygodnia"

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja zachwycona polską muzyką barokową

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:00
- Kompozycje Mikołaja Zieleńskiego są fantastyczne! Bardzo przypominają dzieła mistrzów "szkoły weneckiej" - zachwycała się Judith Pacquier z zespołu Les Traversées Baroques.
rozwiń zwiń