X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jazzowe Dzieje Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 11:21
Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" będzie wyjątkowy, multimedialny albumu, na który złożyły się wspomnienia, wywiady, zdjęcia i pomieszczone na czterech płytach DVD archiwalne materiały filmowe, związane z historią jazzu w Polsce.
Okładka albumu
Okładka albumuFoto: mat. promocyjne

Autorem tego obszernego wydawnictwa jest reżyser Andrzej Wasylewski, mający w dorobku kilkudziesiąt filmów i telewizyjnych programów dokumentalnych, realizowanych nie tylko w kraju, ale także we Francji i w Niemczech. Świetna znajomość polskiego środowiska jazzowego, muzyków, dziennikarzy i animatorów, pozwoliła autorowi na bardzo osobiste, niekonwencjonalne podejście do tematu. Jesteśmy świadkami akcji wielowątkowej, gdzie wydarzenia muzyczne dzieją się na tle przemian politycznych w naszym kraju, w Europie i na świecie. Wasylewski sięga do materiałów nieznanych, przypominających jazz grywany w przedwojennych lokalach. Przypomina postacie dawno nie żyjące i ich niekiedy tragiczne losy wojenne. Jazz powojenny, w okresie od 1949 do 1956 roku był oficjalnie zakazany i dopiero festiwale w Sopocie w latach 1956 i 1957 stały się okazją do pierwszej po wojnie prezentacji środowiska twórców tego gatunku muzyki. Ów aspekt polityczny stał się głównym powodem, dla którego całe przedsięwzięcie zostało wydane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Obszerny album wraz z kompletem 4 płyt DVD do wygrania w "Poranku Dwójki" codziennie (w dniach 14-18.01) o 7.30!

Aby zdobyć albumy, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak