"The Book Of Secrets". Osobista płyta Krzysztofa Herdzina

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:00
Od 25 listopada "Płytą tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowszy album Krzysztofa Herdzina, wydany jako pozycja nr 84 w serii Polish Jazz.
Krzysztof Herdzin The Book Of Secrets
Krzysztof Herdzin "The Book Of Secrets"Foto: Mat. prasowe

"Skomponowałem 7 utworów ułożonych w koncepcyjną opowieść w formie Księgi, opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Wszechświat, Duch, Wiara, Miłość, Czas – to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki" - tak o swoim nowym dziele, zatytułowanym "The Book Of Secrets" pisze Krzysztof Herdzin.

Jest to więc płyta bardzo osobista i bardzo ważna w dorobku pianisty, wydana na kilka miesięcy przed jubileuszem jego 50. urodzin, co w wypadku każdego artysty jest momentem znaczącym.

Gościem specjalnym jest tu amerykański saksofonista Rick Margitza, który m.in. brał udział w nagraniu kilku płyt Milesa Davisa w ostatnim okresie działalności muzyka. Poza tym na kontrabasie Robert Kubiszyn, na perkusji Cezary Konrad plus pięciu klarnecistów, co w sumie zdecydowało o szlachetnym brzmieniu całości. Sam lider obok fortepianu gra także na dzwonkach, harmonium i różnych odmianach instrumentów perkusyjnych.

Płyta, wydana przez Warner Music Poland pod historycznym szyldem Polskich Nagrań i serii Polish Jazz, do wygrania codziennie od poniedziałku do piątku w "Poranku Dwójki" po godzinie 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.