Daniel Lozakovich i muzyka Czajkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:44
Od poniedziałku (16.12) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" będzie najnowszy album Daniela Lozakovicha, uważanego za jedną z najbardziej obiecujących młodych gwiazd światowej wiolinistyki.
okładka płyty
okładka płytyFoto: mat. prom.

Daniel Lozakovich (rocznik 2001) urodził się w Sztokholmie w rodzinie białorusko-kirgiskiej. Debiutował w 2009 r. z orkiestrą Moskiewscy Wirtuozi pod dyrekcją Vladimira Spivakova. W bardzo młodym wieku występował na wielu estradach europejskich, w USA i w Rosji z renomowanymi orkiestrami, a także w składach kameralnych (jego utytułowanymi partnerami są m.in Renaud Capucon i Khatia Buniatishvili). Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i traktowany jako jedna z najbardziej obiecujących młodych gwiazd światowej wiolinistyki. 

Jego pierwsza płyta z 2018 r. zawierała utwory Bacha, a ta najnowsza wydana także przez Deutsche Grammophon poświęcona jest w całości muzyce Piotra Czajkowskiego. Lozakovich z Rosyjską Narodową Orkiestrą Filharmoniczna gra m.in Koncert skrzypcowy D-dur i Walc-Scherzo.

Płyta do wygrania codziennie od poniedziałku do piątku (16-20.12) w "Poranku Dwójki" po godzinie 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: Piotr Czajkowski