"Diamentowe Batuty": Jan Krenz

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 11:23
Od poniedziałku (13.07) Płytą Tygodnia jest pierwszy album serii "Diamentowe Batuty", poświęcony sztuce dyrygenckiej Jana Krenza. 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

pap_Krenz1200.jpg
"Jan Krenz Diamentowe Batuty". Dwupłytowy album Polskiego Radia

To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest przez Zarząd Polskiego Radia od 1995 roku, a laureatami - obok Jana Krenza, są także Stefan Rachoń, Stanisław Wisłocki, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Stefan Stuligrosz, Jerzy Maksymiuk, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Tadeusz Strugała i Jacek Kaspszyk.

Pierwszy album zawiera cenne archiwalia, m.in. Koncert e-moll Fryderyka Chopina z solistą Arturem Rubinsteinem, w nagraniu z koncertu w Radiowym Domu Muzyki w Katowicach, który odbył się w lutym 1960 roku, a także I Koncert d-moll Johannesa Brahmsa z Witoldem Małcużyńskim przy fortepianie, w nagraniu z tej samej sali, ale z czerwca 1968 roku. Jan Krenz dyryguje tu w sumie trzema orkiestrami, czyli WOSPR w Katowicach (Chopin i Brahms), Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej (Lutosławski, "Livre pour orchestre") oraz Orkiestrą Symfoniczną PRiTV w Krakowie (Symfonia "Pożegnalna" Josepha Haydna). Album wydany przez Polskie Radio do wygrania w Poranku Dwójki codziennie od poniedziałku do piątku (13-17.07) kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak