Jan Lisiecki gra nokturny Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 14:10
W tym tygodniu (13-18.09) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest album "Chopin: Complete Nocturnes" Jana Lisieckiego, zawierający głęboko osobiste interpretacje jednych z najpiękniejszych i najbardziej lubianych utworów w historii, napisanych na fortepian solo.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Deutsche Grammophon

Na swoim najnowszym albumie dla Deutsche Grammophon polsko-kanadyjski pianista postanowił powrócić do muzyki Fryderyka Chopina.

Lisiecki wszedł do studia zeszłej jesieni, a jego nowe nagranie nie tylko oddaje ducha pianistyki Chopina, ale także charakteryzuje czas i okoliczności, w jakich zostało wykonane. Jak sam pianista wyjaśnia: Dlaczego powinienem nagrać coś, co zostało już wielokrotnie nagrane? Muzyka żyje tylko przez wykonanie i jest inna za każdym razem, gdy ją słyszymy, nawet jeśli jest to nagranie. Myślę, że miałem tutaj coś istotnego do powiedzenia. Ten album niejako odzwierciedla miniony rok i moje przemyślenia na ten temat, a także swoistą ucieczkę i zrozumienie, jakie daje nam muzyka.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do soboty kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.