"Very British". Muzyczna wizytówka Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:37
Od 11 do 16 października Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest album zatytułowany "Very British" z utworami, które - zdaniem wydawców - są czymś w rodzaju muzycznej wizytówki Wielkiej Brytanii.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Sony Music Entertainment

Mamy tu czterech twórców, których okres działalności przypadł na przełom XIX i XX wieku lub na wiek XX. Twórczość Edwarda Elgara (1857-1934) reprezentowana jest przez Serenadę na smyczki op.20 i 9 utworów na wiolonczelę i smyczki. Drugi z twórców to Benjamin Britten (1913-1976), z którego dorobku wybrano Simple Symphony op. 4. Kolejny Brytyjczyk to Peter Warlock (1894-1930) reprezentowany przez Capriol Suite, wreszcie utwór ostatni to Palladio najmłodszego spośród całej czwórki, Karla Jenkinsa (ur. 1944).

W sumie dzieła, mimo całej swej różnorodności komunikatywne, świetnie od strony warsztatowej napisane, choć zapewne nie wyczerpujące tematu, określonego w tytule jako "Very British". Wykonawcą jest tu zespół Metamorphosen Berlin pod dyrekcją Wolfganga Emanuela Schmidta, który gra także partie wiolonczeli.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do soboty kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.