REKLAMA

"Sideways" - Aleksander Dębicz gra Bacha i Gershwina oraz własne kompozycje

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 14:30
Od poniedziałku 26 września Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest nowy album pianisty Aleksandra Dębicza - "Sideways". Tym razem artysta zaprosił do współpracy grupę zaprzyjaźnionych muzyków, którzy tworzą dwa zespoły - Cracow Golden Quintet i Polish Soloists. 
Okładka płyty Sideways Aleksandra Dębicza
Okładka płyty "Sideways" Aleksandra DębiczaFoto: materiały promocyjne

Przypomnijmy, że pianista, absolwent Uniwersystetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Tarnawskiej, ma już na swoim koncie kilka albumów - "Cinematic Piano" (2015), "Bach Stories" (z Marcinem Zdunikiem, 2017), "Invention" (2017) oraz "Adela" z Łukaszem Kuropaczewskim i Jakubem Józefem Orlińskim.

Najnowsza płyta to połączenie fascynacji muzyką innych kompozytorów (Bach, Gershwin) z utworami własnymi (już nie tylko na fortepian!), w których pojawia się również improwizacja. Aleksander Dębicz zaprosił tym razem do współpracy grupę zaprzyjaźnionych muzyków, którzy tworzą dwa zespoły - Cracow Golden Quintet i Polish Soloists. 

Album do zdobycia w "Poranku Dwójki" do wygrania już od poniedziałku do soboty (26.09-1.10) kilka minut po 8.00!

Aby go zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211, z wpisanymi w treści: hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta tygodnia