Leonidas Kavakos, Emmanuel Ax, Yo-Yo Ma i album "Beethoven For Three"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 14:52
Skrzypek Leonidas Kavakos, pianista Emanuel Ax i wiolonczelista Yo-Yo Ma wydali kolejną płytę z cyklu "beethovenowskiego". To właśnie ten album jest naszą kolejną płytą tygodnia!
Beethoven For Three
"Beethoven For Three"Foto: Fragm. okładki płyty; mat. promocyjne

Przypomnijmy - poprzednie albumy zawierają tria fortepianowe, nr.1 B-dur, nr 2 C-dur i nr 3 c-moll (2017), transkrypcje symfonii nr 2 D-dur, nr.5 c-moll (2022) oraz nr 6 F-dur (2023).

Najnowsza płyta, wydana w tym roku, również z podtytułem "Beethoven For Three", zawiera dwa dzieła utrzymane w tonacji B-dur - Symfonię nr 4 i Trio fortepianowe nr 7 "Arcyksiążęce". Transkrypcji symfonii dokonał tak jak w poprzednich wypadkach pianista Shai Wosner, skądinąd uczeń Emanuela Axa w nowojorskiej Juliard School Of Music (w latach 90-tych), gdzie obecnie także wykłada.

Album "Beethoven For Three" do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (10-14.06) kilka minut po 8.00!

Aby zdobyć album, należy podczas audycji wysłać pod numer 71211 SMS z wpisanymi w treści: hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: Ludwig van Beethoven konkurs