X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Straszne i śmieszne proroctwa Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 14:00
Z nagrań archiwalnych Polskiego Radia przypominamy zrealizowane w 2007 roku słuchowisko według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza "Szewcy". Adaptacja i reżyseria radiowa Andrzeja Piszczatowskiego.
Mariusz Benoit
Mariusz BenoitFoto: Polskie Radio

To sztuka o zamęcie w głowach, upadku moralności, przewadze interesu prywatnego nad społecznym. Szczęśliwie są w niej też proroctwa bardziej zabawne, na przykład zapowiedź rosnącej siły feminizmu czyli "babomatriarchatu".

Autor:
Stanisław Ignacy Witkiewicz

Reżyser:
Andrzej Piszczatowski

Realizator:
Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne:
Małgorzata Małaszko

Inni współtwórcy:
Andrzej Piszczatowski

Obsada:
Mariusz Benoit - Sajetan Tempe, Maria Robaszkiewicz - Książna Irina, Krzysztof Wakuliński - Prokurator Scurvy, Agata Kulesza - Dziwka, Marcin Przybylski - Czeladnik Jędrek, Lech Łotocki - Towarzysz X, Sylwester Maciejewski - Czeladnik Józek, Mirosław Zbrojewicz - Zapowiadacz/Strażnik/Hiper-robociarz, Marek Obertyn - Gnębon Puczymorda, Włodzimierz Bednarski - Fierdusieńko/Stary Chłop/Towarzysz Abramowski, Sławomir Pacek - Józef Tempe-syn Sajetana/Młody Chłop/Chochoł

23 lutego (niedziela), godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacy - samobójstwo po inwazji Sowietów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 06:03
W obliczu ostatecznej katastrofy - po napaści na Polskę przez Niemców z jedne i przez Sowietów z drugiej strony - Stanisław Ignacy Witkiewicz widział dla siebie tylko jedno wyjście. 18 września 1939 popełnił samobójstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 12:00
Pierwszy tom korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi oraz tzw. wrogami obejmuje m.in. dziecięce dopiski do listów Stanisława Witkiewicza ojca, listy do Bronisława Malinowskiego, do matki - Marii Witkiewiczowej, do Ireny Solskiej, Stefana Żeromskiego, Kornela Makuszyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i wielu innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cuda św. Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 13:30
- Witkacy przypisywał sobie niezwykłe zdolności. Rzeczywiście w ciągu lat pracy nad jego dziełem doznawałem cudów, które czynił. Tak było też w przypadku najnowszego tomu listów - mówił w Dwójce prof. Janusz Degler, znawca twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń