"Widnokrąg" w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 12:50
W niedzielnym "Wieczorze ze słuchowiskiem" zapraszamy na radiową adaptację powieści Wiesława Myśliwskiego.
Wiesław Myśliwski znany jest z tego, że publikuje rzadko, ale każda jego powieść staje się literackim wydarzeniem. Jego pisarstwo umieszcza się zazwyczaj w kontekście literatury chłopskiej. Krytyka jednak zgodnie podkreśla, że ranga tej twórczości daleko poza ów kontekst wykracza.
Wiesław Myśliwski znany jest z tego, że publikuje rzadko, ale każda jego powieść staje się literackim wydarzeniem. Jego pisarstwo umieszcza się zazwyczaj w kontekście literatury chłopskiej. Krytyka jednak zgodnie podkreśla, że ranga tej twórczości daleko poza ów kontekst wykracza. Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Za "Widnokrąg" Wiesław Myśliwski został uhonorowany Nagrodą Nike. W powieści oglądamy prowincjonalny świat oczami dorastającego chłopca. Radiową adatpację książki przygotowała Joanna Szwedowska. Słuchowisko w 1997 roku wyreżyserował Waldemar Modestowicz.
Występują: Grażyna Barszczewska, Gabriela Kownacka, Marzena Trybała, Izabela Bukowska, Mariusz Benoit, Władysław Kowalski, Henryk Boukołowski, Jacek Braciak.

***
Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w niedzielę (28.12) w godzinach 21.30-23.00.
bch

Czytaj także

Myśliwski: sztuka jest cmentarzyskiem, nieliczni zmartwychwstają

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 07:00
- Wielu próbuje przedstawić świat przy pomocy różnych dziedzin sztuki, ale mniejszość tylko dochodzi do jakichś rezultatów. Większości niestety się to nie udaje – mówił w "Klubie Trójki” pisarz Wiesław Myśliwski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Myśliwski: nie wiedziałem, że tworzę arcydzieło

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 19:00
– Jedna z działaczek Solidarności, która wyemigrowała z Polski, sądząc, że nic dobrego już się tu nie zdarzy, postanowiła wrócić do kraju po przeczytaniu mojej książki – mówił w Dwójce Wiesław Myśliwski o swojej najsłynniejszej powieści "Kamień na kamieniu".
rozwiń zwiń