X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na prośbę słuchaczy: "Castorp" wg Pawła Huelle

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 18:37
Adaptacja książki gdańskiego pisarza to kolejne słuchowisko, które decyzją Państwa przypominamy latem na naszej antenie.
Castrop, bohater słynnej powieści Tomasza Manna i  - naszego słuchowiska, jako młodzieniec przybywa do Gdańska, by studiować budowę okrętów. Spotyka tu miłość i cierpienie. Na zdj. Gdańsk przełomu XIX i XX w.
Castrop, bohater słynnej powieści Tomasza Manna i - naszego słuchowiska, jako młodzieniec przybywa do Gdańska, by studiować budowę okrętów. Spotyka tu miłość i cierpienie. Na zdj. Gdańsk przełomu XIX i XX w.Foto: Wikimedia commons/domena publiczna

W plebiscycie "Słuchowiska na lato" wybieraliśmy spośród 31 tytułów. 12 słuchowisk, które uzyskały największą liczbę głosów, od kilku tygodni emitujemy w sobotnie wieczory. Tym razem zapraszamy na "Castorpa", który w 2010 r. na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie wyróżniona została jedną z dwóch nagród ex aequo za scenariusz będący adaptacją.

Słuchowisko na podstawie książki Pawła Huellego to swoisty prequel "Czarodziejskiej góry" Tomasza Manna. Hans Castorp, główny bohater słynnej powieści niemieckiego noblisty, studiował przez dwa lata w Gdańsku (budowę okrętów na politechnice). Miał wówczas 23 lata. Co działo się z nim wcześniej? Jak przeżył owe cztery semestry nad Motławą? Mann pozostawia to wyobraźni czytelnika, Paweł Huelle czyni z tego punkt wyjścia swojej powieści.

W monotonne, pozornie nudne życie Mannowskiego bohatera wkradnie się uczucie, nad którym nie potrafi do końca zapanować. Wywołany tym kryzys duchowy odkrywa przed Castorpem wiele pytań natury egzystencjalnej i uświadamia ciemną, chwilami mroczną stronę życia...

Paweł Huelle, "Castorp"

Adaptacja: Marek Gajdziński

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: Marcin Bosak, Andrzej Blumenfeld, Miłogost Reczek, Andrzej Mastalerz i inni

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (29.08) w godz. 19.00-20.00.

mc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepsze słuchowiska według Dwójki i ZAiKSU

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 14:46
"Bitwa nad jeziorem Smęt. Rekonstrukcja" Władysława Zawistowskiego zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zachęcamy do wysłuchania nagrania z uroczystości wręczenia nagród.
rozwiń zwiń