X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Diabeł Zapasiewicz zaprasza do piekieł

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 19:14
Zapraszamy na słuchowisko "Polonus w opałach" pisarza i dramaturga Jerzego Krzysztonia. 16 maja mija 35. rocznica śmierci tego twórcy.
Zbigniew Zapasiewicz, odtwórca roli Diabła w Polonusie w opałach Jerzego Krzysztonia w reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego
Zbigniew Zapasiewicz, odtwórca roli Diabła w "Polonusie w opałach" Jerzego Krzysztonia w reżyserii Andrzeja ZakrzewskiegoFoto: PAP/CAF Andrzej Rybczyński

Radiowy spektakl, którego osobliwie długi tytuł brzmi "Polonus w opałach czyli facecycja w sosie diabelskim na skórze osobistej przez świadka naocznego, niejakiego Wędrowca-Kronikarza, trojga imion: Kalasantego, Józefa, Seweryna - zakonotowana...", to groteskowa wędrówka współczesnego Polaka po piekle, w którym główny bohater spotyka wiele historycznych postaci. W słuchowisku, którego premiera odbyła się w 1995 r., Jerzy Krzysztoń przeprowadza gorzki rozrachunek z polskimi wadami narodowymi.

"Polonus w opałach" Jerzego Krzysztonia

Reżyseria: Andrzej Zakrzewski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Obsada: Zbigniew Zapasiewicz, Adam Bauman, Jerzy Rogowski, Ryszard Nawrocki, Krzysztof Kumor, Andrzej Krusiewicz, Andrzej Konopka, Marek Bargiełowski, Piotr Bąk

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (13.05) w godz. 19.00-20.00.

mc/zi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Zapasiewicz: najlepszy błazen i inteligent

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 19:00
Nigdy nie uważał, że osiągnął szczyty zawodu aktorskiego. Stworzył wiele kreacji scenicznych i filmowych. W każdej starał się pokazać racje i przyczyny postępowania swojego bohatera. Zapraszamy do wysłuchania pięciu gawęd o jednym z najlepszych polskich aktorów XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapasiewicz: czas na proste odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 16:05
W Dwójce ostatnie wspomnienie aktora o Teatrze Dramatycznym. Zbigniew Zapasiewicz opowiadał o grze w kości i opalaniu się na tarasie teatralnym, tajemniczej umiejętności Holoubka i głupim złudzeniu, że odrodzi scenę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wcielenia Zbigniewa Zapasiewicza

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 19:00
– Wybitny aktor, który do perfekcji opanował sztukę transformacji – w Dwójce, w dniu 5. rocznicy śmierci Zbigniewa Zapasiewicza, wspominali go Janusz Majcherek, Andrzej Kołodyński, Maciej Englert i Janusz Zaorski.
rozwiń zwiń