X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samuel Beckett "Ostatnia taśma Krappa"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 12:30
W tym miesiącu mija 105. rocznica urodzin wielkiego irlandzkiego dramaturga. Na słuchowisko - ze znakomitą rolą Krzysztofa Gosztyły - zapraszamy w sobotę o 18.10.
Audio

Bohater - stary Krapp - dialoguje ze sobą samym sprzed lat, włączył bowiem magnetofon szpulowy i odsłuchuje swe dawne nagrania: zwierzenia i refleksje.  Ustosunkowuje się do własnych  wyobrażeń o świecie utrwalonych na taśmie magnetofonowej - kolejne zapisy w kolejne urodziny.

Ten swoisty pamiętnik zarejestrował chwile wzniosłe i ulotne, które z perspektywy odsłuchującego czasem śmieszą, drażnią a nawet irytują...

Zapraszamy na monodram w mistrzowskim wykonaniu Krzysztofa Gosztyły. Jest to realizacja z 1999 roku nagrodzona na I Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2000". Przypominamy ją z okazji 105. urodzin autora sztuki, które przypadają 13 kwietnia (Beckett zmarł 22 grudnia 1989 roku).

Samuel Beckett "Ostatnia taśma Krappa"
Adaptacja i reżyseria Janusza Kukuły.
Przekład Krystyny Cękalskiej i Kazimierza Błahija.  
W roli tytułowej Krzysztof Gosztyła.

9 kwietnia (sobota), godz. 18:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bomba atomowa z Liverpoolu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2011 13:05
Popowy poeta Brian Patten, współtwórca jednej z najpoczytniejszej antologii poezji w historii literatury, będzie gościem specjalnym kwietniowego festiwalu Port Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień, w którym zmarła Virginia Woolf

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 08:24
"Cieszę się, że żyję, i żal mi nieżyjących" – notowała w swoim dzienniku. Dziewięć lat później, 28 marca 1941 roku, napisała list pożegnalny do ukochanego męża i odebrała sobie życie.
rozwiń zwiń