X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sándor Márai według Andrzeja Piszczatowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 15:52
Dwójka zaprasza na słuchowisko oparte na powieści węgierskiego pisarza w adaptacji i reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Wspominamy właśnie pierwszą rocznicę śmierci tego znakomitego aktora i reżysera radiowego.
Andrzej Piszczatowski w Teatrze Polskiego Radia
Andrzej Piszczatowski w Teatrze Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Lala, czyli pierwsza miłość" Sándora Máraiego to opowieść o skrywanej, szaleńczej miłości profesora Gaspara, znanego w całej okolicy  samotnika, do uczennicy. Pełna napięć, obaw i wzruszeń  historia człowieka, który mimo iż ukończył 55 lat, dotychczas nikogo nie kochał, rozgrywa się w małym węgierskim miasteczku tuż przed wybuchem I wojny światowej. Gaspar cierpi, jednak nie ma komu o tym powiedzieć. W środowisku nauczycielskim trudno komuś zaufać – aż roi się w nim od obłudników i donosicieli…
Sándor Márai (1908 – 1989) był autorem, którego twórczością interesował się zmarły rok temu aktor i reżyser Andrzej Piszczatowski. Radiowe realizacje Andrzeja Piszczatowskiego były najczęściej pracami autorskimi – sam przysposabiał dla radiowej sceny interesujące  utwory literackie (prozę i dramat) i sam je reżyserował. Czasami też grał. Był laureatem wielu nagród za oryginalne realizacje słuchowisk. Oryginalne też były jego wybory literackie, dzięki którym istotnie wzbogacił się repertuar Teatru Polskiego Radia .
Zobacz więcej.

Słuchowisko  poprzedzi  wypowiedź  Iwony Malinowskiej o radiowym dorobku Andrzeja Piszczatowskiego.

Przekład Feliksa Netza. Adaptacja i reżyseria Andrzeja Piszczatowskiego.
Występują: Mariusz Benoit, Marcin Hycnar, Katarzyna Łaniewska, Katarzyna Maria Zielińska, Barbara Kałużna, Paulina Chruściel, Anna Moskal, Michał Sitarski, Krzysztof Szczerbiński, Adam Krawczyk, Sławomir Pacek, Jacek Braciak, Zygmunt Sierakowski, Krzysztof Wakuliński, Kazimierz Wysota.
27 kwietnia (piątek), godz. 22:00  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po prostu Piszczat

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 10:18
Wspomnienie o Andrzeju Piszczatowskim - niedawno zmarłym aktorze i reżyserze związanym z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń