X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władza, ta cudowna melina

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 22:02
Głośna, demaskatorska książka Kazimierza Orłosia, która bardzo nie spodobała się rządzącym... Słuchowisko na jej podstawie już dziś w Dwójce.
Władza, ta cudowna melina
Foto: Whatmegsaid/Flickr, lic. CC

Pewnego dnia w niedużym mieście pojawia się nikomu nieznany 40-letni mężczyzna. Wkrótce wszyscy są przekonani, że to dziennikarz przysłany "z centrali". On sam odkrywa powiązania przewodniczącego Rady Narodowej, sekretarza partii, komendanta milicji, dyrektorów, prezesów miejscowych przedsiębiorstw - czyli miejscowej "elity", która trzęsie miastem i wzajemnie się wspiera, kryjąc swoje występki. Klika jako zasada systemu staje się silniejsza niż szlachetne intencje…
Posłuchaj archiwalnych nagrań związanych z Kazimierzem Orłosiem zgromadzonych w serwisie specjalnym Polskiego Radia wolnaeuropa.polskieradio.pl

"Cudowna melina", wydana po raz pierwszy przez Instytut Literacki w Paryżu w 1973 roku, napisana została jako satyra na panujące w PRL-u stosunki i ściągnęła na autora poważne kłopoty: wydalenie z pracy, zakaz druku w konsekwencji. Kazimierz Orłoś opuścił Warszawę, gdzie mieszkał i pracował. Wiele lat spędził na wielkich budowach nad Soliną. Publikował w wydawnictwach podziemnych. Do jawnego życia literackiego powrócił dopiero po 1989 roku. Opublikował też książkę "Historia Cudownej meliny", w której opisał perypetie związane z publikacją tej powieści.

Reżyser: Andrzej Zakrzewski
Realizator: Ewa Szałkowska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Inni współtwórcy: Ewa Stocka-Kalinowska - adaptacja
Obsada: Marcin Troński, Wojciech Duryasz, Krzysztof Kowalewski, Olga Sawicka, Edyta Jungowska, Witold Pyrkosz, Marek Robaczewski, Paweł Galia, Henryk Bista, Tadeusz Grabowski, Ryszard Dreger, Zbigniew Suszyński, Ryszard Barycz, Arkadiusz Bazak, Tomasz Marzecki, Ewa Serwa.
21 lipca (sobota), godz. 21.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Orłoś: trafiłem na złoty okres słuchowiska radiowego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
Z Polskim Radiem i Jedynką związany jest od lat 70. Gościem audycji "Moje książki" był Kazimierz Orłoś, pisarz i autor słuchowisk, który opowiedział o swej nowej powieści "Dom pod Lutnią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazurskie opowieści Kazimierza Orłosia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 15:36
Opowieść o tużpowojennych Mazurach widziane oczami pewnego dziewięciolatka…
rozwiń zwiń