REKLAMA

"Frydląd Junjor". Karnawałowa premiera w Dwójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 20:02
Program 2 Polskiego Radia zaprosił na premierę słuchowiska "Frydląd Junjor". To komedia międzywojennego autora Brunona Winawera, w adaptacji i reżyserii Macieja Wiktora. W rolach głównych: Szymon Kuśmider, Andrzej Mastalerz i Eryk Kulm jr. 
Napisana blisko sto lat temu komedia Frydląd Junjor dotyka wciąż żywych tematów: konfliktu pokoleń i sposobu działania wielkiej finansjery
Napisana blisko sto lat temu komedia "Frydląd Junjor" dotyka wciąż żywych tematów: konfliktu pokoleń i sposobu działania wielkiej finansjeryFoto: PR2

Posłuchaj
60:21 PR2 2023_01_08-19-00-07.mp3 "Frydląd Junjor" (Wieczór ze słuchowiskiem/ Dwójka)

 

Zobacz jak powstawało słuchowisko "Frydląd Junjor":


[You Tube Dwójki]

Bruno Winawer (1883-1944) był nie tylko komediopisarzem ("Losy Europy", "Księga Hioba", "Roztwór prof. Pytla", "Zły szeląg"), ale także felietonistą, naukowcem i popularyzatorem nauki, niegdyś święcącym duże triumfy, a dziś niemal całkowicie zapomnianym.

Napisany blisko sto lat temu "Frydląd Junjor" dotyka wciąż żywych tematów: konfliktu pokoleń i sposobu działania wielkiej finansjery.

- Z kilku tekstów Winawera, które przeczytałem, "Frydląd Junjor" najbardziej przypadł mi do gustu. Może dlatego, że poza tym, że jest śmieszny, pokazuje również różne strony ludzkiej natury, która się absolutnie nie zmieniła od tamtych czasów - mówił w "Wybieram Dwójkę" Maciej Wiktor, reżyser słuchowiska.

Zobacz zapowiedź słuchowiska:

[Facebook Dwójki]

***

Bruno Winawer - "Frydląd Junjor" (premiera)

Adaptacja i reżyseria: Maciej Wiktor, realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska, muzyka: Antoni Wojnar

Obsada: Szymon Kuśmider (Frydląd), Andrzej Mastalerz (Tylden), Eryk Kulm jr (Lolek), Ela Nagel (Mira), Jacek Mąka (Cypel), Monika Kwiatkowska (Reps), Robert Czebotar (Kazubek), Jakub Kordas (Wypłosz), Adam Biedrzycki (Mokosz)

Na premierę zaprasza Szymon Kuśmider:

[Facebook Dwójki]

***

Na premierę w "Wieczorze ze słuchowiskiem" zaprosiliśmy w niedzielę (8.01) w godz. 19.00-20.00.

pg/kor

Zobacz więcej na temat: słuchowisko premiera Dwójka
Czytaj także

Monika Milewska: pisanie jest rzemiosłem

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 09:00
- Pisanie to jest praca, cyzelowanie, robota z dłutem, które każde słowo musi dopieścić - mówiła w audycji z cyklu "Rozmowy po zmroku" Monika Milewska - poetka, eseistka, dramatopisarka i autorka słuchowisk. Spotkaliśmy się w związku z wydaną właśnie książką "Podróż na księżyc i w kilka innych miejsc".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Frydląd Junjor". Reżyser: śmieszna polska komedia zdarza się nader rzadko

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 19:05
- Z kilku tekstów Winawera, które przeczytałem, "Frydląd Junjor" najbardziej przypadł mi do gustu. Może dlatego, że poza tym, że jest śmieszny, pokazuje również różne strony ludzkiej natury, która się absolutnie nie zmieniła od tamtych czasów - mówił w "Wybieram Dwójkę" Maciej Wiktor, reżyser słuchowiska, które w najbliższą niedzielę (8.01) będzie miało premierę na antenie Programu 2.
rozwiń zwiń