REKLAMA

Muzyka filmowa na pożegnanie lata

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 12:00
W ostatniej w letniej ramówce audycji "Muzyka w kadrze" zabrzmiały propozycje przesłane przez słuchaczy, co gwarantuje różnorodność! Były przeboje, rzeczy nieoczywiste, ale i ścieżki nieodkryte.
Muzyka w kadrze to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać
"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznaćFoto: Shutterstock/FotoHelin

Czy zabrzmiał John Barry i "Pożegnanie z Afryką"? Może muzyka Petera Gabriela do "Ptaśka", a także Bruno Coulais i jego "Himalaya", jak również filmowy Józef Skrzek?

***

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

W ostatniej audycji (11 września) Mariusz Gradowski przypomniał znakomite dzieła muzyczne z filmów o królowej Elżbiecie II, która zmarła 8 września w wieku 96 lat. Słuchaliśmy m.in. utworów Hansa Zimmera, Harry'ego Gregsona-Williamsa, Ruperta Gregsona-Williamsa, Lorne Balfe i Martina Phippsa z poświęconego losom Elżbiety II serialu "The Crown".

Nie był to jednak jedyny temat audycji, nie zapomnieliśmy bowiem także o przypadającej tego dnia rocznicy ataków na World Trade Center. Audycji można wysłuchać tutaj >>>

Posłuchaj
88:56 2022_09_18 11_01_08_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka filmowa na pożegnanie lata (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 18.09.2022

Godzina emisji: 11.00

Czytaj także

Henryk Wars - twórca legendarnych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 03:30
"Już nie zapomnisz mnie" - tytuł jednego z wielu jego utworów, może być mottem całej jego twórczości. Był jednym z najbardziej warszawskich kompozytorów XX wieku. 1 września 1977 roku zmarł Henryk Warszawski, bardziej znany pod nazwiskiem Henryk Wars.
rozwiń zwiń