Klasyka kina biblijnego, czyli świąteczna "Muzyka w kadrze"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 19:00
W Niedzielę Wielkanocną (31.03) wysłuchaliśmy świątecznego wydania "Muzyki w kadrze". W programie audycji znalazły się ścieżki dźwiękowe m.in. z wielkich hollywoodzkich produkcji opartych na Biblii. 
Jerozolima, Ziemia Święta
Jerozolima, Ziemia ŚwiętaFoto: Sean Pavone/Shutterstock

W programie m.in.:

  • klasyka kina biblijnego ze Złotej Ery Hollywood ("Szata" z muzyką Alfreda Newmana, "Poncjusz Piłat" ze ścieżką, którą skomponował Angelo Francesco Lavagnino),
  • muzyczne wizje zmartwychwstania: John Debney z "Pasji" i Leonard Rosenman z serii "Charles Heston Presents The Bible",
  • Jerozolima w czasie Święta Paschy z "Młodego Mesjasza",
  • Jeff Danna i jego śpiewane po aramejsku przez Esther Lamandier pieśni z "The Gospel of John",
  •  do tego wielkanocne tropy z serialu "Pozłacany wiek", z filmu "Dźwięki muzyki", temat Mojżesza (Ennio Morricone) oraz "Exodus" Jana A. P. Kaczmarka.

A to nie wszystko!

W okresie Świąt Wielkanocnych ramówka Programu 2 Polskiego Radia jak co roku nawiązuje – tematycznie i muzycznie – do okoliczności. Zapraszamy do słuchania i wspólnego przeżywania tej wyjątkowej atmosfery, która towarzyszy nam wszystkim w tych dniach.

Posłuchaj
59:50 2024_03_31 17_59_50_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Klasyka kina biblijnego (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

Przygotowaliśmy spotkania z z niezwykłymi gośćmi, w naszym studiu pojawią się m.in. Andrzej Starmach, współtwórca i właściciel słynnej krakowskiej galerii oraz Grzegorz Turnau, wokalista, pianista i poeta również związany z Krakowem.

W planach mamy rozmowy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, okolicznościowe słuchowiska, a także wiele koncertów z muzyką związaną z tym niezwykłym czasem.

Czytaj więcej: Wielkanoc w Dwójce. Transmisje koncertów, słuchowiska i audycje specjalne

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze 

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 31.03.2024

Godz. emisji: 11.00

mgc/kul/pg

Czytaj także

Max Steiner. Kompozytor złotej ery Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 13:18
W audycji "Muzyka w kadrze" przyszedł rozmawialiśmy o twórczości jednego z najważniejszych kompozytorów muzyki filmowej w historii gatunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niedziela Palmowa w "Muzyce w kadrze"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 12:30
Na antenie Dwójki 24 marca gościł Dzień Specjalny Euroradia z muzyką na Niedzielę Palmową, a zatem i program "Muzyki w kadrze" był specjalny. Słuchaliśmy m.in. muzyki Jana A. P. Kaczmarka.
rozwiń zwiń