"Obóz Wszystkich Świętych" Nowakowskiego. Czyta Jerzy Radziwiłowicz

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 10:00
W Dwójce wysłuchaliśmy 20 fragmentów książki "Obóz Wszystkich Świętych" Tadeusza Nowakowskiego.
Jerzy Radziwiłowicz w studiu Programu 2 Polskiego Radia
Jerzy Radziwiłowicz w studiu Programu 2 Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

"Obóz Wszystkich Świętych" to znakomita wielowątkowa powieść, która ukazała się w 1957 roku nakładem paryskiej Libelli.

W Polsce po raz pierwszy wydana została w drugim obiegu w 1989 roku, następnie w 1990 nakładem Czytelnika, a wreszcie w 2003 w wydawnictwie Open ukazało się jej wydanie krytyczne opatrzone przypisami.

Akcję swojej powieści Nowakowski umieścił w obozie dla dipisów (osób, które w wyniku wojny znalazły sie poza swoim państwem) pod Papenburgiem i w Bydgoszczy - tej z okresu przedwojennej prosperity, kiedy nazywano ją polskim Berlinem i tej z września 1939 roku.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania

Tytuł powieści: "Obóz Wszystkich Świętych"

Autor: Tadeusz Nowakowski

Czyta: Jerzy Radziwiłowicz

Data emisji: 10.11.2015 - 7.12.2015

bch/jp

Komentarze6
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
zastan2015-12-12 00:55 Zgłoś
Brak końcówki nagrania 20-go odcinka.
bogkrz2015-12-02 19:35 Zgłoś
Byłoby wspaniale, jak to już napisał "jarmich", gdyby wszystkie książki czytane w Dwójce były udostępnione w serwisie polskieradio.pl. Ażeby było sprawiedliwie, to można by wymyślić jakiś sposób aby dostęp był możliwy po podaniu np. swojego numeru abonamentu.
ams82015-11-26 10:00 Zgłoś
Prośba spełniona. Stokrotne dzięki!
ropsu2015-11-22 15:41 Zgłoś
Dołączam się do prośby Jarmicha. Pozdrawiam
ams82015-11-17 13:20 Zgłoś
Dołączam się do prośby...Proszę także, nie pierwszy raz, by odcinki były nadawane zawsze o tej samej porze. Jeśli się nie da to może lepiej pominąć i dać w następnym wolnym terminie ale o stałej porze. Widzę, że w najbliższy piątek pora emisji została wyznaczona na 17:20.
jarmich2015-11-12 07:56 Zgłoś
A czy pojawią się na stronie www nagrania odcinków? Jak w przypadku Mistrza i Małgorzaty? Dzięki temu mogłem nadrabiać fragmenty, których nie zdążyłem posłuchać w Dwójce. Najlepiej by było, gdyby wszystkie Książki do słuchania były udostępniane na www. Bardzo o to proszę!

Czytaj także

Tadeusz Nowakowski: Byliśmy emigrantami, nie opuszczjąc ani na sekundę ziemi ojczystej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 11:50
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Nowakowski: Papież pokiwał mi palcem: „Panie Tadeuszu, papież nie ma teściowej…”

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 12:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Tatarowski: Niezwykłe wrażenie zrobił na mnie Tadeusz Nowakowski.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 13:25
rozwiń zwiń