X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EtnoKraków. Trikitixa, hardingfele i widmo z Turcji

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 13:00
Gro Marie Svidal, Kepa Junkera i Grup Tayuf w Krakowie. Zapraszamy na retransmisję audio i wideo z radiowego święta muzyki etnicznej.
Kepa Junkera i baskijski akordeon trikitixa
Kepa Junkera i baskijski akordeon trikitixaFoto: materiały promocyjne

Już teraz oglądaja nagrania wideo z koncertów EtnoKrakowa na naszej stronie! >>>

Kariera Kepy Junkery trwa już trzydzieści pięć lat. Jest on jednym z symboli kultury baskijskiej. Jego dokonania zrewolucjonizowały sposób używania akordeonu trikitixa, a także rozumienia i interpretowania tradycyjnej muzyki baskijskiej. Ze względu na swą otwartość wzbogacił lokalną kulturę wpływami innych stylów, choć – z drugiej strony – jego muzyka jest głęboko zakorzeniona w tradycji.

***

Gro Marie Svidal należy do grona najwybitniejszych norweskich muzyków grających na hardingfele (Hardanger fiddle) – słynnych tradycyjnych norweskich skrzypcach. Jej styl gry charakteryzuje się wyjątkową muzyczną energią oraz specyficznie odrębnym, indywidualnym tonem. Svidal angażuje w swoje granie wielkie emocje. Wykonuje przede wszystkim repertuar odwołujący się do lokalnej tradycji dwóch zachodnich okręgów Norwegii – regionów Sogn og Fjordane i Hordaland. Do tych tradycyjnych tematów artystka dodaje wyraźne elementy osobistej interpretacji.

***

Tayf po turecku znaczy "widmo", "spektrum". Legendarny zespół o tej nazwie powstał w Ankarze w 1992 roku. Składający się z sześciu muzyków zespół po latach kontynuuje muzyczną drogę zapoczątkowaną ponad dwie dekady temu. Łączą się w niej w unikalną mieszankę elementy ludowej muzyki tureckiej oraz inspiracje tradycjami Azji Środkowej. Motywy muzyczne z tysiącletniej tradycji dziedzictwa kulturowego Wielkiej Anatolii, które prezentują artyści z Grup Tayf w swoich dokonaniach, dzięki porywającym i uduchowionym interpretacjom w oczywisty sposób zyskują walor uniwersalny.

***

W "Podróż na jeden koncert"- w czwartek (16.07) w godz. 19.00-22.30 - zaprasza Anna Szewczuk.

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Kroke

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 13:03
Grupa, która, wychodząc od zachwytu nad tradycją muzyki klezmerskiej, wypracowała oryginalny język, wystąpiła 8 lipca na koncercie inaugurującym 36. Euroradio Folk Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakir Hussain & Rakesh Chaurasia Duo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 13:54
Zakir Hussain, jedna z niekwestionowanych legend world music, wirtuoz gry na tabli, wystąpił 8 lipca podczas koncertu inaugurującego 36. Euroradio Folk Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aram Merangulyan Folk Instruments Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 12:35
Obejrzyj koncert armeńskiego zespołu wykonującego utwory ludowe trubadurów i minstreli, ormiańskich kompozytorów, a także pieśni ludowe innych narodów. Grupa wystąpiła 9 lipca podczas 36. Euroradio Folk Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mercedes Peón i Kapela ze Wsi Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:41
Obejrzyj nagranie koncertu finałowego 36. Euroradio Folk Festival, podczas którego wybitna artystka z hiszpańskiej Galicji pojawiła się na scenie z Kapelą ze Ws Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:03
Zespół, który pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu: tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Zobacz występ kapeli na koncercie finałowym 36. Euroradio Folk Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manou Gallo Groove Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 18:33
Obejrzyj występ znakomitych artystów z Wybrzeża Kości Słoniowej! Zespół wystąpił podczas koncertu finałowego 36. Euroradio Folk Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Quartett Robin Mark na festiwalu EtnoKraków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:00
Kwartet prowadzony przez Robina Marka gra nową szwajcarską muzykę folk we własnym stylu. Zobacz występ zespołu podczas festiwalu EtnoKraków (09 lipca 2015, Muzeum Inżynierii Miejskiej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nomadic Voices

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 19:34
W ramach projektu Nomadic Voices wystąpili razem wybitni artyści z Sardynii i Mongolii: członkowie legendarnej sardyńskiej formacji Cuncordu e Tenore de Orosei oraz mongolscy artyści Tsogtgerel Tserendavaa i Ganzoring Nergui. Zobacz ich występ podczas festiwalu EtnoKraków (9 lipca 2015, kościół św. Katarzyny)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sher on a Shier na festiwalu EtnoKraków. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 13:22
Niemiecki kwartet (nazwę w języku jidysz można przetłumaczyć jako "niekończący się taniec") zajmujący się muzyką klezmerską wystąpił na festiwalu EtnoKraków 9 lipca 2015 roku w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zapraszamy do obejrzenia nagrania koncertu.
rozwiń zwiń