X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vivaldi według Philippe’a Jaroussky’ego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 09:55
Zapraszamy na koncert, w którym znakomity kontratenor wykona, z towarzyszeniem Ensemble Artaserse, wybrane utwory barokowego mistrza.
Philippe Jaroussky (na zdj.) należy do najwybitniejszych śpiewaków naszych czasów.
Philippe Jaroussky (na zdj.) należy do najwybitniejszych śpiewaków naszych czasów. Foto: PAP/EPA/ JAVIER DEL REAL

Błyskotliwą karierę Philippe’a Jaroussky’ego przyrównać można tylko do popkulturowego snu. Mniej więcej przed dekadą francuski kontratenor awansował w zaskakującym tempie z obiecującego studenta Konserwatorium Paryskiego (w klasie skrzypiec!) na pozycję jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych śpiewaków operowych, sprzedającego pięciocyfrowe nakłady autorskich albumów.

Swój sukces zawdzięcza artysta przede wszystkim unikalnemu i fenomenalnie rozwiniętemu talentowi wokalnemu. Ale chłopięca barwa i skala oraz perfekcyjna technika koloraturowa to nie wszystko. Jaroussky jest ukochanym dzieckiem i żywym symbolem drugiej fali "barokowego przewrotu". Opery Monteverdiego, Scarlattiego, Händla oraz Vivaldiego, na których się wychował i wykształcił, stały się dlań pierwszym, ojczystym językiem.

Program:

Antonio Vivaldi Concerto c-moll RV 120, Stabat Mater RV 621, Allegro z Concerto D-dur RV 123, Longe mala, umbrae, terrores RV 629, Sinfonia C-dur RV 116, Se in ogni guardo – aria z opery Orlando finto pazzo RV 727, Vedrò con mio diletto – aria z opery Giustino RV 717, Concerto a-moll RV 522, Mentre dormi, amor fomenti, Gemo in un punto e fremo – arie z opery L’Olimpiade RV 725

wyk. Philippe Jaroussky – kontratenor, Ensemble Artaserse (Barcelona, 26.11.2014)

***
Na "Podróż na jeden koncert" w niedzielę (2.08) w godz. 19.00-22.30 zaprasza Marcin Majchrowski.

jp/mm

Zobacz więcej na temat: Antonio Vivaldi barok MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaroussky i "czerwony ksiądz"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 14:06
Uwielbiany francuski countertenor Philippe Jaroussky, znakomicie realizuje się w barokowych ariach. Jego interpretacje dzieł Porpory, Purcella, czy J.Ch. Bacha nie znajdują konkurencji.
rozwiń zwiń