X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Genova i Dimitrov: po kłótni zasiadamy do fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 17:18
- Po 10 minutach wspólnej gry zapominamy, o co się kłóciliśmy. Muzyka filtruje nasze problemy jak woda - opowiadała w Dwója ceniona pianistyczna para z Bułgarii.
Audio
  • Aglika Genova i Luben Dimitrov o drodze do pianistycznego duetu (Podróż na jeden koncert/Dwójka)
Urodzeni w Bułgarii  Aglika Genova i Liuben Dimitrov, mają greckie pochodzenie. Rozpoczęli naukę w wieku 5 lat, studiowali fortepian w Sofii, a od 1993 r. u V. Kraineva w Hanowerze. W 2005 r. otrzymali obywatelstwo niemieckie
Urodzeni w Bułgarii Aglika Genova i Liuben Dimitrov, mają greckie pochodzenie. Rozpoczęli naukę w wieku 5 lat, studiowali fortepian w Sofii, a od 1993 r. u V. Kraineva w Hanowerze. W 2005 r. otrzymali obywatelstwo niemieckieFoto: mat. promocyjne

Na muzycznej mapie Europy Aglika Genova i Luben Dimitrov stanowią jeden z najbardziej wyróżniających się duetów pianistycznych. Tuż przed występem na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach muzycy wspominali swoje początki. – W młodości byliśmy dla siebie konkurencją - opowiadała Aglika Genova. - Poznaliśmy się na konkursie, podczas którego oboje graliśmy "Walca Mefisto" Liszta. Wówczas nikt nie mógł sobie wyobrazić, że niebawem będziemy siedzieć razem w studiu radiowym i nagrywać utwory tego samego kompozytora - dodawała.

W rozmowie z Marcinem Majchrowski muzycy zdradzali swój przepis na sukces w pianistycznym duecie i w życiu prywatnym.

***

Rozmawiał: Marcin Majchrowski

Goście: Aglika Genova i Luben Dimitrov

Data emisji: 13.08.2015

Godzina emisji: 20.40

Materiał wyemitowano w audycji: Podróż na jeden koncert 

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geniušas: jeszcze bardziej wielbię Chopina

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 20:00
- Powróciłem do Chopina po dłuższej przerwie. Czuję, że moje spojrzenia na niego jest świeże - mówił w Dwójce Lukas Geniušas, zdobywca II miejsca na ostatnim Konkursie Chopinowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michaił Woskriesienski: czułem, że Chopin jest przy mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 11:51
Wybitny pianista i pedagog, gość 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, opowiadał w Dwójce m.in. o swoich chopinowskich wykonaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Pobłocka: staram się rozśpiewać fortepian

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 14:10
– To jest to, czego wciąż szukam u Chopina – mówiła pianistka, która wystąpiła na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń