Genova i Dimitrov: po kłótni zasiadamy do fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 17:18
- Po 10 minutach wspólnej gry zapominamy, o co się kłóciliśmy. Muzyka filtruje nasze problemy jak woda - opowiadała w Dwója ceniona pianistyczna para z Bułgarii.
Audio
  • Aglika Genova i Luben Dimitrov o drodze do pianistycznego duetu (Podróż na jeden koncert/Dwójka)
Urodzeni w Bułgarii  Aglika Genova i Liuben Dimitrov, mają greckie pochodzenie. Rozpoczęli naukę w wieku 5 lat, studiowali fortepian w Sofii, a od 1993 r. u V. Kraineva w Hanowerze. W 2005 r. otrzymali obywatelstwo niemieckie
Urodzeni w Bułgarii Aglika Genova i Liuben Dimitrov, mają greckie pochodzenie. Rozpoczęli naukę w wieku 5 lat, studiowali fortepian w Sofii, a od 1993 r. u V. Kraineva w Hanowerze. W 2005 r. otrzymali obywatelstwo niemieckieFoto: mat. promocyjne

Na muzycznej mapie Europy Aglika Genova i Luben Dimitrov stanowią jeden z najbardziej wyróżniających się duetów pianistycznych. Tuż przed występem na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach muzycy wspominali swoje początki. – W młodości byliśmy dla siebie konkurencją - opowiadała Aglika Genova. - Poznaliśmy się na konkursie, podczas którego oboje graliśmy "Walca Mefisto" Liszta. Wówczas nikt nie mógł sobie wyobrazić, że niebawem będziemy siedzieć razem w studiu radiowym i nagrywać utwory tego samego kompozytora - dodawała.

W rozmowie z Marcinem Majchrowski muzycy zdradzali swój przepis na sukces w pianistycznym duecie i w życiu prywatnym.

***

Rozmawiał: Marcin Majchrowski

Goście: Aglika Genova i Luben Dimitrov

Data emisji: 13.08.2015

Godzina emisji: 20.40

Materiał wyemitowano w audycji: Podróż na jeden koncert 

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Geniušas: jeszcze bardziej wielbię Chopina

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 20:00
- Powróciłem do Chopina po dłuższej przerwie. Czuję, że moje spojrzenia na niego jest świeże - mówił w Dwójce Lukas Geniušas, zdobywca II miejsca na ostatnim Konkursie Chopinowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michaił Woskriesienski: czułem, że Chopin jest przy mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 11:51
Wybitny pianista i pedagog, gość 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, opowiadał w Dwójce m.in. o swoich chopinowskich wykonaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Pobłocka: staram się rozśpiewać fortepian

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 14:10
– To jest to, czego wciąż szukam u Chopina – mówiła pianistka, która wystąpiła na 70. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń