X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polmuz: "Transowość jest restrykcyjna"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:29
Dwuczęściowe wydanie nowej płyty "Drzewiej" grupy Polmuz zawiera dwie wersje tych samych utworów. Żaden zespół chyba jeszcze nie zdecydował się na taki krok. Obie mają różny wyraz i obie są równie ciekawe.
Audio
Zespól POLMUZ  nad  radzieckim syntezatorem Polivox
Zespól POLMUZ nad radzieckim syntezatorem PolivoxFoto: Wojciech Kusiński/PR

 Materiał źródłowy wykorzystany w nagraniach jest absolutnie wyjątkowym znaleziskiem. Są to nagrania muzyki z południowej Wielkopolski zapisane na płytach szelakowych. Wykonały je w latach 20. niemieckie wytwórnie fonograficzne, a krążki podpisane zostały polską czcionką. W owych czasach płyty te były w dystrybucji rynkowo-bazarowej – wspominał saksofonista Michał Fetler.

 Chcieliśmy nawiązać do transowości i kołowrotkowej budowy utworów ludowych. Transowość jest restrykcyjna, a oryginalne nagrania tworzone były na żywo, podczas potańcówek, słychać też na nich głosy ludzi – dodał Rafał Igiel. – To wartość dodana, która stała się dla nas czymś niezwykłym.

Jak zespól Polmuz wszedł w posiadanie starodawnego radzieckiego syntezatora marki Polivox? Zachęcamy do odsłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzący: Piotr Kędziorek

Goście:  Michał Fetler i Rafał Igiel (muzycy zespołu Polmuz)

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 15.15

gs/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak