X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Butryn i jego szkoła suki biłgorajskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
Muzyk opowiadał w audycji o pierwszych zbudowanych przez siebie instrumentach oraz o popularyzacji suki biłgorajskiej we współczesnych czasach. 
Audio
  • Rozmowa ze Zbigniewem Butrynem, konstruktorem suk biłgorajskich (Dwójka/Źródła)
Zbigniew Butryn
Zbigniew ButrynFoto: Kuba Borysiak

Szkoła Suki Biłgorajskiej w Szklarni koło Janowa Lubelskiego została założona w 2007 roku przez Zbigniewa i Krzysztofa Butrynów jako oddolna, niezależna inicjatywa, skupiająca sympatyków muzyki tradycyjnej.

- Suka jest instrumentem, który prowadzi mnie przez życie od 20 lat i wciąż nie do końca jest przeze mnie odkryta – mówił Zbigniew Butryn, budowniczy instrumentów muzycznych. – Nie zachowały się oryginały tego instrumentu i wiedzę o sukach opieramy na domysłach. Zainspirował mnie do zajęcia się tym tematem Marian Domański, znawca kultury tradycyjnej, wspierała mnie w działaniu również Maria Baliszewska i pan Dahlig. Opracowałem na nowo pierwowzór i w sumie zrobiłem około 40 sztuk tego instrumentu.

Głównym celem szkoły jest edukacja muzyczna młodych ludzi w zakresie muzyki ludowej regionu janowsko-biłgorajskiego, a także ożywienie i wprowadzenie na nowo suki biłgorajskiej do praktyki muzycznej. 

Zapraszamy do odsłuchania opowieści pana Butryna o reaktywacji suki biłgorajskiej - zapomnianego instrumentu kolanowego.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Gość: Zbigniew Butryn

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 15.15

gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak