X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa Tradycja - zapowiedź folkowych emocji i koncert otwarcia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:00
W "Źródłach" - kilka godzin przed rozpoczęciem 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" - spotkaliśmy się z gośćmi koncertu otwarcia. 
Audio
  • Zapowiedź koncertu otwarcia festiwalu Nowa Tradycja (Źródła/Dwójka)
Kompania Janusza Prusinowskiego
Kompania Janusza PrusinowskiegoFoto: Julia Dunin/materiały prasowe

W audycji gościli Martyna Żurek z Kapeli Koźlarskiej Adama Kaisera z Przyprostyni, muzykanci z kapeli Cmolaskie Chłopoki oraz artyści uhonorowani nagrodą w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2018 - Janusz Prusinowski Kompania. 

w archiwalnej rozmowie Janusz Prusinowski i Michał Żak opowiadali, skąd wziął się tytuł tego albumu.

- Wydaje się oczywiste, że otaczają nas czyjeś ślady, dzwięki, barwy, głosy i różne melodie. Z drugiej strony okazuje się, że sami pozostawiamy ślady czy zmieniamy role, np. z uczniów stajemy się mistrzami, nauczycielami - mówili w audycji muzycy Kompanii Janusza Prusinowskiego. - Muzykę w pewnym sensie tworzymy na nowo, używając nowych barw i kolorów. Tradycji nie rekonstruujmey, tylko przetwarzamy ją na swój sposób - mówili Michał Żak i Janusz Prusinowski.

W audycji słuchaliśmy także najmłodszego pokolenia artystów, którzy występują na scenie koncertu Muzyka Źródeł: Młoda Tradycja - to troje nastolatków z Puszczy Sandomierskiej: Adam Dragan oraz bracia Seweryn i Filip Kosiorowscy. Razem tworzą kapelę Cmolaskie Chłopaki z Cmolasu.

- Do grania skłoniła nas babcia kolegów, a zacięcie do muzyki ludowej mamy przekazane rodzinnie. Grać uczyliśmy się od mistrzów z Puszczy Sandomierskiej, Jana Marca, Jana Cebuli. Władek Pogoda był dla nas ważny, bo on żył muzyką, muzyka była dla niego najważniejsza. A co my lubimy grać? Wściekłe polki, to nasza specjalność! - opowiadali Seweryn i Filip Kosiorowscy oraz Adam Dragan.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzili: Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak

Goście: Janusz Prusinowski i Michał Żak (Janusz Prusinowski Kompania), Adam Dragan, Seweryn i Filip Kosiorowscy (Kapela Cmolaskie Chłopaki), Martyna Żurek

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 15.15

at


Zobacz więcej na temat: folk Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka inauguracja festiwalu Nowa Tradycja!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:15
Rozpoczął się tegoroczny Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja". To niezwykła okazja do spotkań z muzyką etniczną i tradycyjną w wykonaniu twórców z Polski oraz z zagranicy.
rozwiń zwiń