X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest taki obraz

09.06.2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: David Tadevosian/Shutterstock
O Audycji

Jest taki obraz

Cima da Cogneliano - "Chrystus wśród doktorów". Giovanni Battista Cima (ok. 1459 – ok. 1517) urodzony w Conegliano przybył do Wenecji jako dojrzały malarz. U kogo się uczył – nie wiemy. Tworzył pod wpływem Belliniego, lecz wykształcił własny styl. Specjalizował się w malarstwie ołtarzowym, malował świetne Madonny, a dzisiejsi badacze okrzyknęli go "poetą pejzażu". "Chrystus wśród doktorów" kryje w sobie wiele inwencji, wątków dopiero niedawno odczytanych. Na skrajach przedstawionej sceny znajdują się dwa tajemnicze profile, które dopełniają kompozycję. Na pierwszym planie po obu stronach Chrystusa dwie postaci: pierwsza z nich w żydowskim nakryciu głowy z otwartą Torą, odwraca się od Chrystusa. Po drugiej stronie jest słuchający objawienia kapłan chrześcijański. To alegoria Starego i Nowego Testamentu. Za tymi mędrcami po stronie kapłana żydowskiego Wergiliusz, poeta-prorok, po stronie kapłana chrześcijańskiego - Dante, autor Boskiej komedii, głównego poematu chrześcijaństwa.

Prowadzący: Montowski Michał

Goście:

Data emisji: 09.06.2019

Playlista