X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzykę ludową trzeba mieć we krwi"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:00
- Nie da się jej zagrać z nut, trzeba wyssać z mlekiem matki - mówił w "Źródłach" Roman Wojciechowski, laureat Baszty ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 
Audio
  • Rozmowa z Romanem Wojciechowskim, laureatem Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2018.
Roman Wojciechowski
Roman WojciechowskiFoto: Kuba Borysiak/PR

Rozmowy z muzykiem słuchaliśmy w związku z rozpoczęciem 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

- Zająłem się muzyką tradycyją, poprosili mnie do miejscowości Twarda, potem ściągnęli mnie do gminy Sławno, to jest powiat opoczyński. Od dziecka mnie interesowało, jak grają muzycy. Mieszkałem w Ciepłowicach Dużych, tam była remiza, stały wozy strażackie - mówił w audycji - a w drugim końcu mała scena i miejsce do tańca. Chodziliśmy tam, żeby podglądać, jak muzycy grali. Potem jak któryś z tych muzykantów nie mógł grać, to go zastęppowałem. Grałem na skrzypcach, na klarnecie, saksofonie i na perkusji - tłumaczył pan Roman. Jak wspominał, na wsiach najpopularniejsze zawsze były oberki, polki, fokstroty, tanga, ale prym wiodły zawsze melodie ludowe. - Z przyjemnością się patrzyło, jak ludzie tańczyli! A co do gry, to trzeba ją czuć: muzykę ludową trzeba mieć we krwi, wyssać ją z mlekiem matki.

W audycji zapraszaliśmy także na najbliższe koncerty legendarnej grupy Tinariwen oraz słuchaliśmy nagrań z płyty "Elwan".

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadzi: Kuba Borysiak

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 15.15

at/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak