X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naucz się muzyki z Warszawsko-Lubelską Orkiestrą Dętą

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 12:15
Muzyki wyjątkowo energicznej, będącej kontynuacją tradycji gry do tańca wiejskich orkiestr dętych z Lubelszczyzny i Roztocza. Muzycy WLOD odwiedzili "Źródła", aby zaprosić m.in. na warsztaty na Osiedlu Przyjaźń.
Audio
  • WLOD zagra na Osiedlu przyjaźń - zaproszenie na warsztaty i potańcówkę (Dwójka/Źródła)
Członkowie Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej w studiu Dwójki.
Członkowie Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej w studiu Dwójki.Foto: Grzegorz Śledź PR

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta powstała w 2017 roku, inspiruje się muzyką orkiestr dętych, przez dużą część XX wieku wiodących prym na weselach i zabawach tanecznych w swoim regionie. Wykonywały one popularny wówczas repertuar o krajowym rodowodzie - polki, oberki, fokstroty, tanga, walce.

- Orkiestra powstała przez zafascynowanie orkiestrami dętymi Roztocza Lubelskiego. Filip grał w orkiestrze jeszcze jako dziecko, a gdy usłyszał zespół ze Zdziłowic pierwszy raz, zainspirował się innym, bardzo szerokim i ciekawym repertuarem oraz innym podejściem do muzyki - tak Kuba Zimończyk tłumaczył założenie WLOD przez jej kapelmistrza, Filipa Majerowskiego. 

Aby grać we WLOD, trzeba mieć własny instrument i nad nim panować, ale formula zespołu jest otwarta, co oznacza, że można do niego dołączyć. - To daje świetną możliwość do rozwijania swojego warsztatu i często otwiera drogę do dalszego grania. No i do spotkania - przyznali Sebastien Beliah i Emmanuel Levy, zasilający szeregi WLOD muzycy francuscy.

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta wystąpi razem z Grupą Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń. Ma to zwracać uwagę warszawiaków na to wyjątkowe miejsce, skrzyknięcie sąsiadów i zintegrowanie ich. - Pieśni tradycyjne są dość egalitarne, a nam zależało, żeby nasza grupa nie stawiała barier w dostępie - mówiły Małgorzata Leszko i Jagna Godzińska. - Pamiętamy, że większość Polaków ma korzenie wiejskie, dlatego zbieramy wiejskie pieśni, przynosimy je i śpiewamy wspólnie. Chcemy pokazać, że Osiedle Przyjaźń nie jest skansenem.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Małgorzata Leszko i Jagna Godzińska (Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń), Kuba Zimończyk, Sebastien Beliah, Emmanuel Levy (Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta)

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 15.20

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zygmunt Witkowski - akordeonista z Przeuszyna

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 09:00
Bohaterem audycji był akordeonista z Przeuszyna, Zygmunt Witkowski. W audycji posłuchaliśmy rozmowy o muzyce oraz wspólnych nagrań z bratem Stanisławem Witkowskim z Opatowa.
rozwiń zwiń