X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bliżej Paderewskiego. Poznaj unikalne archiwalia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 10:00
- Chcemy przybliżyć wyjątkowe, a często nieznane dokumenty archiwalne - podkreślała dr hab. Anna Krochmal z Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, opowiadając o zbiorach wystawy przybliżającej postać Ignacego Paderewskiego, a związanej z międzynarodową konferencją naukową poświęconą artyście. 
Audio
  • Rozmowa o wystawie i międzynarodowej konferencji naukowej związanych z postacią Ignacego Paderewskiego (Poranek Dwójki)
Ignacy Jan Paderewski - kompozytor, pianista (fotografia portretowa)
Ignacy Jan Paderewski - kompozytor, pianista (fotografia portretowa)Foto: zbiór Narodowego Archiwum Cyfrowego

Przygotowana przez Archiwa Państwowe ekspozycja zaprezentuje m.in. dotychczas nieznane fotografie, nagrania i dokumenty zachowane w 20 polskich i zagranicznych instytucjach. – Na przykład zupełnie unikalne zbiory kartograficzne: mapy, na których pracował Paderewski i polska delegacja w czasie konferencji pokojowej w Paryżu – mówiła dr hab. Anna Krochmal.

W wystawie, która towarzyszyć międzynarodowej konferencji naukowej w Hotelu Bristol, udział weźmie też Archiwum Polskiego Radia, które zaprezentuje przemówienia polityka oraz nagrania z koncertów.  Mamy fragment transmisji koncertu z Lozanny z 1938 roku, mamy wystąpienie Paderewskiego na inauguracyjnym zebraniu Rady Narodowej w Paryżu 1940 roku – wyliczał Wojciech Barcikowski z Archiwum Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: dr hab. Anna Krochmal (Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych), Wojciech Barcikowski (Archiwum Polskiego Radia)

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 8.30

jp/am


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paderewski w Ameryce

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 19:00
W audycji przedstawiliśmy związki Ignacego Jana Paderewskiego z Ameryką. Nie zabrakło również współczesnych odwołań do postaci i dorobku znakomitego pianisty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie interpretacje Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 13:41
W Bydgoszczy, mieście szczególnie kultywującym pamięć o Ignacym Janie Paderewskim, rozpoczyna się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny jego imienia. Z tej okazji, w przededniu Święta Niepodległości, w audycji słuchaliśmy wykonań wielkiego patrona konkursu.
rozwiń zwiń