"Oszuści". Spektakl o współczesnej rodzinie i małżeńskiej nudzie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:09
Gościem "Poranka Dwójki" będzie wybitna aktorka teatralna i filmowa Beata Ścibakówna, którą oglądać można m.in. na deskach warszawskiego Och-Teatru w spektaklu "Oszuści" na podstawie dramatu Michaela Jacobsa. 
Plakat spektaklu
Plakat spektakluFoto: materiały prom.

Przed nami komedia zbudowana z intryg i sieci kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Spektakl - reżyserowany przez Jana Englerta - to obraz współczesnej rodziny oraz... małżeńskiej nudy. Początek rozmowy z Beatą Ścibakówną o 9.30.

W audycji otworzymy też drzwi małych pracowni, aby porozmawiać o wyjątkowej nocy - Nocy Rzemiosła. Naszym gościem będzie Edyta Ołdak - organizatorka i pomysłodawczynią wydarzenia. Podczas Nocy Rzemiosła otwarte zostaną pracownie i warsztaty, a odwiedzający będą mogli podpatrzeć pracę rzemieślnikami, poznać techniki i sposoby ręcznego wytwarzania przedmiotów.

Ponadto w "Poranku Dwójki":

  • nietypowy występ Filharmonii Poznańskiej - koncertem w stodole przy Pałacu Baborówko koło Szamotuł Filharmonia rozpoczyna sezon artystyczny 2020/2021,
  • w cyklu "Książka i kawa" intymne zapiski Zadi Smith czasu lockdownu, czyli "Przebłyski",
  • studenci i absolwenci malarstwa o początkach drogi artystycznej.

Nie zabraknie naszych stałych punktów: "Płyty tygodnia" i konkursu "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w czwartek (24.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obalić mit szamana. Spektakl reporterski z wioski Czełutaj

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 14:09
- Nam szaman kojarzy się z półbogiem, kimś totalnie wyjątkowym. A to jest normalny człowiek, obywatel miejsca, w którym mieszka. Na co dzień jest rolnikiem, a są sytuacje, gdy przechodzi na drugą stronę i staje się uzdrowicielem, psychologiem, lekarzem - mówił w Dwójce Arun Milcarz, pisarz i podróżnik, współtwórca spektaklu "Szaman". 
rozwiń zwiń