"September Night". Unikatowy dokument twórczości Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2024 13:38
W Poranku Dwójki rozmawiamy o "September Night", czyli unikatowym dokumencie rejestrującym wyjątkowy rozdział w twórczości Tomasza Stańki. Na tydzień przed premierą albumu opowiedzieli nam o nim Marcin Wasilewski i Michał Miśkiewicz.
Semptember night to album przedstawiający ważny moment w muzycznym życiu Tomasza Stańki
"Semptember night" to album przedstawiający ważny moment w muzycznym życiu Tomasza StańkiFoto: Polskie Radio/Piotr Podlewski

"September Night" to rejestracja twórczości Tomasza Stańki w Monachium - najważniejszego wydarzenia w roku, w którym Kwartet Stańki zagrał rekordową liczbę koncertów, odbywając rozległe trasy po Stanach Zjednoczonych i Europie.

Genialny Stańko prezentuje się na nagraniu jako charyzmatyczny lider, wyraźnie zainspirowany energetyczną grą Marcina Wasilewskiego, Sławomira Kurkiewicza i Michała Miśkiewicza - dynamicznych muzyków, dla których był i pozostał mentorem.

O tym albumie - na tydzień przed jego premierą - opowiedzieli w Poranku Dwójki Marcin Wasilewski i Michał Miśkiewicz.


Posłuchaj
16:44 _PR2 (mp3) 2024_06_14-09-29-37.mp3 Marcin Wasilewski i Michał Miśkiewicz o albumie "September night" (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Marcin Wasilewski i Michał Miśkiewicz

Data emisji: 14.06.2024

Godz. emisji: 9.30

dz

Czytaj także

"Reflections of Purple Sun". EABS w hołdzie dla Tomasza Stańko

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 11:42
- Patrząc na dorobek Tomasza Stańko, podeszliśmy do tematu poszukiwawczo. Chcieliśmy wybrać coś wyjątkowego. Nie było to w żaden sposób wymuszone, bo lubimy lata 70. Zespół Tomasza Stańko przekraczał wszelkie granice, niesamowite zgranie było w tym składzie. A poza tym jakoś naturalnie chodziła za nami ta płyta - mówił w Dwójce Marek Pędziwiatr z zespołu EABS o płycie "Reflections of Purple Sun".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Początki z muzyką i zakaz jazzu w Polsce. Wspomnienia Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2024 13:50
Na początku maja w wieku 88 lat zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski. Legendarny jazzman opowiedział w 2019 roku w Programie 2 Polskiego Radia swoje wspomnienia. W cyklu "Głosy z przeszłości" przypominamy nagrania, na których muzyk m.in. wspomina swoje dzieciństwo, początki z muzyką i zakaz jazzu w Polsce.
rozwiń zwiń