X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kompania Męska o tradycji śpiewania na wsi

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 14:30
- Dawniej każda wieś miała swoje wersje pieśni, dostosowane do lokalnych warunków, teraz to się wszystko ujednolica - opowiadali w Dwójce śpiewacy Kalinówki Kościelnej, zdobywcy Baszty na tegorocznym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych nad Wisłą.
Audio
  • Kompania Męska o tradycji śpiewania na wsi (Źródła/Dwójka)
Kompania Męska
Kompania MęskaFoto: Karolina Majewska

Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej na Podlasiu to zespół, który w żywy sposób uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Panowie śpiewają podczas uroczystości kościelnych, na pogrzebach, ale też zimą obchodzą domostwa z kolędami. W audycji "Źródła" śpiewacy wykonali kilka tradycyjnych pieśni religijnych. Nasi goście opowiadali o ceremoniach pogrzebowych, podczas których w dalszym ciągu żegna się ciało zmarłego w miejscu, w którym żył. Śpiewacy wyjaśnili też, dlaczego obecnie zanikają różnice między wsiami w kulturze muzycznej.

***

Tytuł audycji: Źródła

Rozmawiała: Piotr Kędziorek

Goście: członkowie Kompanii Męskiej

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 15.00

bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-litewski patchwork na płycie Babadag

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:14
- Każda z piosenek na tej płycie nosi w sobie fragment melodii lub tekstu z tradycyjnych sutartines litewskich - mówiła w Dwójce Ola Bilińska, liderka grupy Babadag, która nagrywa swoją płytę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bramy Nieba: prastare modlitwy żydowskie w nowej formule

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 14:00
- Najstarsza pieśń, która znalazła się na tej płycie, pochodzi z II wieku naszej ery - mówiła w Dwójce Anna Woźnicka z zespołu Vocal Varshe, który wspólnie z Michałem Jacaszkiem i wiolonczelistką Anną Śmiszek-Wesołowską nagrał album "Bramy Nieba".
rozwiń zwiń